Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Falu BK » Partävling 2008-11-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Falu BK

Partävling 2008-11-25

Partävling, 8 bord, 16 par. Antal brickor: 24. Medel: 0.0.

Privatprotokoll för Sven Johannesson - Barbro Johannesson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Lennart Nordström - Olle Eriksson
13 S+2 -200 7 100% 7 100.0%98D1052Kn3K8732 7EKKn971065DKn54
23NT N+1 -630 -7 0% 0 50.0%4D964K10872D97 E7532K2D96484
Rond 2, som ÖV mot par 4, Erdem Imre - Per Flemström
32 V+1 140 5 86% 5 62.0%965KD65296K52 EDKn102EKn775443
43NT V-2 -200 -3 29% 2 53.8%97642K7Kn85435 KDEKn93ED9KKn84
Rond 3, som ÖV mot par 11, Lars Thuresson - Urban Jansson
53NT N+1 -630 1 57% 3 54.4%E109831098ED462 K52Kn65310965310
63NT N+1 -430 3 71% 6 57.2%Kn765Kn1075K8K93 E108832E1096554
Rond 4, som NS mot par 8, Miro Bakrac - Bert Olsson
74 Ö= -620 -5 14% 1 51.0%E108642Kn10653D7 DKn109653K42Kn105
84 Ö-2 100 2 64% 3 52.6%D973E87D64D62 E10652KD10432103
Rond 5, som ÖV mot par 2, Jon Scheutz - Monica Eriksson
95D N-2 300 -6 7% -3 47.6%DKn5EKKn38EKn976 EK3987542KnKD2
103 S= -110 2 64% -1 49.2%K96862K954365 DKn1032EK5410787
Rond 6, som ÖV mot par 13, Lars Björkman - Rolf Westin
113 S= -140 -4 21% -5 46.6%73Kn63K1054EKn106 D9KED983K7542
124 Ö+3 510 2 64% -3 48.1%63E743EKD92DKn EDKn4K1085Kn5843
Rond 7, som ÖV mot par 16, Beate Haslum-Nilsson - Christina Svensson
134 Ö-1 -100 -3 29% -6 46.6%EKn875K83D8D87 K93ED942EK694
143NT S+2 -460 -5 14% -11 44.3%865431038K7652 D2Kn96Kn10765EKn4
Rond 8, som ÖV mot par 3, Olle Burgaz - Åke Gerge
152D S-1 200 2 64% -9 45.6%ED10K1082108ED53 54EKn5KKn9510642
163 V-1 -100 -2 36% -11 45.0%Kn104754D1073KD8 EK5Kn998EKn10732
Rond 9, som NS mot par 10, Andreas Jansson - Jesper Rundin
174 Ö-2 100 5 86% -6 47.4%EDKnEKn76548543 Kn1083108754K997
184 S-3 -300 -7 0% -13 44.8%D61087EKn63D1092 5EK928754EKn63
Rond 10, som NS mot par 1, Britt Elgemyr - Gudrun Samuelsson
194 Ö-2 200 4 79% -9 46.6%ED1072D976K983 832E9864E842Kn
202 S= 110 2 64% -7 47.5%K101037632EDKn64 D764E8542E875
Rond 11, som NS mot par 9, Vera Södergren - Agneta Danielsen
213NT V+2 -460 0 50% -7 47.6%962D65K10962107 K10753932Kn5K93
226 N-1 -50 -4 21% -11 46.4%K943Kn632KDKn92 EKn6KD654EKD104
Rond 12, som NS mot par 14, Joyce Fahlstad - Roger Alfredsson
233NT V-2 200 7 100% -4 48.7%E982Kn95Kn98634 1075387D7EK1075
242 Ö-1 50 2 64% -2 49.3%K854D965KEKn103 Kn6Kn1043D1094264