Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunvor Rönnbäck - Britt Björk

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
14 S= 420 15.0 75% 15 75.0%EKn62832E83ED2 K10874974K6K64
22 Ö= -110 6.0 30% 21 52.5%3Kn87K64KKn8543 E9852E10EKn7972
Rond 2, som ÖV mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
33 S-4 200 20.0 100% 41 68.3%E6KKn973DKn91032 KD10746K854985
43 S+1 -130 16.0 80% 57 71.2%K9DKn964D871098 DKn1075K10652Kn43
Rond 3, som NS mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
51NT N-1 -100 2.0 10% 59 59.0%EKn4E83DKn92E108 972Kn52K874975
61NT N+1 120 14.0 70% 73 60.8%ED7KKn42K4E1082 K1084D53DKn10643
Rond 4, som NS mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
76 S+1 1460 7.0 35% 80 57.1%E6ED1087643E96 KD84K5DKn108E74
84 N-1 -50 12.0 60% 92 57.5%E83KKn76KD10K74 D75ED54EKn6Kn96
Rond 5, som NS mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
93D V-1 200 11.0 55% 103 57.2%42DDKn10853K876 E65KKn87EK9253
102 V+2 -170 2.0 10% 105 52.5%Kn1076Kn864K8743 KD52107DKn965KD
Rond 6, som ÖV mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
114 Ö+2 480 4.0 20% 109 49.5%KKn7543Kn976KKn9 ED8E73E2E10843
123NT Ö= 400 11.0 55% 120 50.0%DKnEK107KD62832 K10732298KDKn97
Rond 7, som ÖV mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
133 S-1 100 12.0 60% 132 50.8%97109D42KD10976 42ED85432KKn7E
144 V-2 -100 4.0 20% 136 48.6%432Kn1097286D92 EKDKn107K6EKn1073
Rond 8, som NS mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
154 V-2 100 19.0 95% 155 51.7%10876D1097K108K10 9332EKn93EKn973
162 N-1 -50 7.0 35% 162 50.6%D5E95864KKn842 KKn1032KKn3D2D76
Rond 9, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
173 Ö+1 -130 8.0 40% 170 50.0%763Kn87547Kn653 EKD82K109KnD1072
184 Ö= -420 5.0 25% 175 48.6%E5Kn62E6ED10952 742105410985428
Rond 10, som NS mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
194 Ö-2 200 18.0 90% 193 50.8%E872D106D86ED6 Kn495753KKn10432
206 S= 1370 18.0 90% 211 52.8%EKn9763K3KnD1063 E852EKD6EKn974
Rond 11, som NS mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
213 V+1 -170 19.0 95% 230 54.8%Kn986285D4K1073 EK73KKn9765342
221NT S+3 180 19.0 95% 249 56.6%KKn98102EKKn5283 E1075K763109Kn52
Rond 12, som ÖV mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
233 N+1 -130 10.0 50% 259 56.3%KD4DKn762K9876 10976E1046532D2
242 N+3 -200 16.0 80% 275 57.3%D975373Kn863K10 Kn84D4D75E8764