Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Albrekts » Bruces Blomstertävling 2019-05-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Albrekts

Bruces Blomstertävling 2019-05-28

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 238.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Erling Ohlsson - Carl-Olof Jagebro

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Annika Levin - Anita Riccius
13 N+1 -170 15.0 75% 15 75.0%953EKDKn6KnKn1083 D105D1097542975
21NT V-1 -50 10.0 50% 25 62.5%K104K643D9853E DKn76D952102D106
Rond 2, som ÖV mot par 16, Birgitta Lénberg - Kenneth Svensson
32 S-1 50 13.0 65% 38 63.3%E6KKn973DKn91032 KD10746K854985
43 S+2 -150 11.0 55% 49 61.2%K9DKn964D871098 DKn1075K10652Kn43
Rond 3, som NS mot par 15, Lars-Olof Carlsson - Stig-Olof Hermansson
51NT N= 90 13.0 65% 62 62.0%EKn4E83DKn92E108 972Kn52K874975
61NT N+2 150 16.0 80% 78 65.0%ED7KKn42K4E1082 K1084D53DKn10643
Rond 4, som NS mot par 14, Per Sintorn - Axel Selvén
77 S= 2210 15.0 75% 93 66.4%E6ED1087643E96 KD84K5DKn108E74
84 N-2 -100 2.0 10% 95 59.4%E83KKn76KD10K74 D75ED54EKn6Kn96
Rond 5, som NS mot par 13, Uno Andersson - Ann Öhnedal
93NT S+1 430 20.0 100% 115 63.9%42DDKn10853K876 E65KKn87EK9253
102NT Ö+2 -180 0.0 0% 115 57.5%Kn1076Kn864K8743 KD52107DKn965KD
Rond 6, som NS mot par 24, Jan Malmberg - Jan Björkman
114 Ö+3 -510 6.0 30% 121 55.0%962K10962DKn765 10D854K108543D2
123 Ö+1 -170 14.0 70% 135 56.2%E84D65Kn1075E65 965Kn9843E43104
Rond 7, som ÖV mot par 23, Agneta Svenberg - Andrea Nilsson
134 S-2 200 18.0 90% 153 58.8%97109D42KD10976 42ED85432KKn7E
144 V-2 -100 4.0 20% 157 56.1%432Kn1097286D92 EKDKn107K6EKn1073
Rond 8, som NS mot par 22, Olof Helmersson - Sten Jonsson
151 V= -80 10.0 50% 167 55.7%10876D1097K108K10 9332EKn93EKn973
162 S-1 -50 7.0 35% 174 54.4%D5E95864KKn842 KKn1032KKn3D2D76
Rond 9, som ÖV mot par 21, Lennart Johansson - Göran Svensson
174 V= 130 12.0 60% 186 54.7%954D62108642E9 Kn10E3EKD953K84
184 Ö-1 -50 6.0 30% 192 53.3%KKn1086KD98KKn76 D93E73D3KKn743
Rond 10, som NS mot par 20, Ulla Johansson - Lennart Johansson
193 V-3 300 20.0 100% 212 55.8%E872D106D86ED6 Kn495753KKn10432
203NT S+3 690 11.0 55% 223 55.8%EKn9763K3KnD1063 E852EKD6EKn974
Rond 11, som NS mot par 19, Jesper Swedenborg - Lars-Göran Larsson
213 Ö+2 -200 16.0 80% 239 56.9%Kn986285D4K1073 EK73KKn9765342
222 V= -90 0.0 0% 239 54.3%KKn98102EKKn5283 E1075K763109Kn52
Rond 12, som NS mot par 18, Agneta Klint - Ingrid Dahlin
233 Ö-4 400 20.0 100% 259 56.3%EKn83K5EKn109743 52983D8EKKn1054
244 N+2 480 17.0 85% 276 57.5%EKn10862EK92DKn2 EK1062K95104953