Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Lars Andersson - Jill Franssohn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
15 N= 400 4 33% 4 33.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
25 N= 600 10 83% 14 58.0%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som NS mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
33 N= 140 8 67% 22 61.0%ED54EK8427545 K871075KD8D963
44 S-1 -100 4 33% 26 54.0%E7523D1087D1082 KKn84Kn75E64E53
Rond 3, som ÖV mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
52 Ö+3 150 9 75% 35 58.2%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
63 Ö-1 -100 2 17% 37 51.3%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som ÖV mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
73D S+1 -930 0 0% 37 44.0%5EDKn9632102Kn72 E104DKn983E10985
84 V-2 -100 1 8% 38 39.5%KKn9876Kn10610654 KD986432D4K43
Rond 5, som ÖV mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
9Pass 6 50% 44 40.7%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
104 Ö= 620 11 92% 55 45.8%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
114 V+1 -450 3 25% 58 43.9%10952763Kn963102 Kn395EKD872E53
124 S-1 -100 5 42% 63 43.8%10962K55KDKn752 D873ED2E98398
Rond 7, som NS mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
132 V+3 -200 7 58% 70 44.8%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+1 -110 6 50% 76 45.2%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som NS mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
156 Ö+1 -1010 7 58% 83 46.1%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
162 V= -110 4 33% 87 45.2%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
174 Ö-3 -150 0 0% 87 42.6%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT N= -600 2 17% 89 41.2%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som NS mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
194 V+1 -650 8 67% 97 42.5%D9542E97108394 KKn76492KKn10862
202NT V-2 200 11 92% 108 45.0%D3DKn10632Kn10862 KKn6K8K754E953
Rond 11, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
213NT N-1 100 10 83% 118 46.8%K932Kn9842D428 7545K763ED1042
224 N= -420 6 50% 124 47.0%K107594107ED753 D948652E96986
Rond 12, som ÖV mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
231NT S-4 400 8 67% 132 47.8%KDKnKnDKn1083ED65 108652ED575K87
243NT V+3 490 9 75% 141 49.0%DKn762K7EDKn1094 E62EKD84D3K83