Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
15 N+1 420 6 50% 6 50.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
23 N+2 150 5 42% 11 46.0%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
34 N-1 50 9 75% 20 55.7%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
43 S-1 100 8 67% 28 58.5%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som ÖV mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
53NT Ö= 400 12 100% 40 66.8%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
63 V= 140 10 83% 50 69.5%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som ÖV mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
75D Ö-1 -200 10 83% 60 71.4%5EDKn9632102Kn72 E104DKn983E10985
84 V-1 -50 7 58% 67 69.8%KKn9876Kn10610654 KD986432D4K43
Rond 5, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
93 N+1 170 10 83% 77 71.2%D2ED109K853543 KKn1095Kn87674K6
104 V-1 100 10 83% 87 72.4%K1076105E1053K92 D8276874D8643
Rond 6, som NS mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
114 V+1 -450 3 25% 90 68.1%10952763Kn963102 Kn395EKD872E53
122 S+1 140 8 67% 98 68.0%10962K55KDKn752 D873ED2E98398
Rond 7, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
134 N-1 -100 12 100% 110 70.5%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+2 -140 0 0% 110 65.4%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
156D Ö= 1210 8 67% 118 65.5%EK98742EDKn952 D1063DKn62KDKn107
164D V-2 -500 0 0% 118 61.4%E9Kn83E63108732 K85E10642105EKD
Rond 9, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
173NT V+2 -460 0 0% 118 57.8%Kn974E1085321063 105K10984274E94
183NT N= 600 10 83% 128 59.2%5E10643K103KKn106 EKn982Kn5ED5285
Rond 10, som ÖV mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
194 V+2 680 9 75% 137 60.1%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
201NT S-1 100 5 42% 142 59.1%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som ÖV mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
213NT N+1 -630 1 8% 143 56.7%K932Kn9842D428 7545K763ED1042
223NT N+1 -430 2 17% 145 54.9%K107594107ED753 D948652E96986
Rond 12, som NS mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
231NT S-4 -400 4 33% 149 54.0%943107642642104 E7K983EK9Kn932
243NT V+3 -490 3 25% 152 52.8%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765