Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Jan Eriksson - Björn Edvardsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
15 N-1 50 10 83% 10 83.0%KKn876Kn53Kn97Kn9 910982E61086432
24 V-1 -50 12 100% 22 91.5%K10986962Kn8762 Kn5E8752E4K1053
Rond 2, som ÖV mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
34 N-1 50 9 75% 31 86.0%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
44 V-1 -100 3 25% 34 70.8%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som NS mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
53NT Ö= -400 0 0% 34 56.6%EKn76321065D787 KD843KKn8653Kn9
63 V= -140 2 17% 36 50.0%93E105K87K9862 Kn7K97D65432E3
Rond 4, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
74 S= 620 6 50% 42 50.0%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
83 V-1 50 5 42% 47 49.0%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som NS mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
9Pass 6 50% 53 49.1%D2ED109K853543 KKn1095Kn87674K6
104 Ö= -620 1 8% 54 45.0%K1076105E1053K92 D8276874D8643
Rond 6, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
114 V+1 450 9 75% 63 47.7%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
124 S-1 100 7 58% 70 48.6%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
134D V+2 -1190 0 0% 70 44.8%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+1 -110 6 50% 76 45.2%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som ÖV mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
157 Ö= 1510 12 100% 88 48.9%EK98742EDKn952 D1063DKn62KDKn107
162 V+2 170 12 100% 100 52.1%E9Kn83E63108732 K85E10642105EKD
Rond 9, som ÖV mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
174 V= 420 6 50% 106 51.9%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT N-1 100 9 75% 115 53.2%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
193NT V= -600 10 83% 125 54.8%D9542E97108394 KKn76492KKn10862
202 V= -110 4 33% 129 53.7%D3DKn10632Kn10862 KKn6K8K754E953
Rond 11, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
213NT N-2 200 12 100% 141 55.9%K932Kn9842D428 7545K763ED1042
222NT N+1 -150 10 83% 151 57.1%K107594107ED753 D948652E96986
Rond 12, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
234 V+1 650 12 100% 163 59.0%KDKnKnDKn1083ED65 108652ED575K87
243NT V+3 490 9 75% 172 59.7%DKn762K7EDKn1094 E62EKD84D3K83