Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
13NT N+2 460 10 83% 10 83.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
23 N+1 130 2 17% 12 50.0%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som NS mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
34 N-1 -50 3 25% 15 41.7%ED54EK8427545 K871075KD8D963
44 V-1 100 9 75% 24 50.0%E7523D1087D1082 KKn84Kn75E64E53
Rond 3, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
53 Ö+2 150 9 75% 33 55.0%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
63 Ö+1 170 12 100% 45 62.5%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
74 Ö-3 300 4 33% 49 58.3%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
83 V-1 50 5 42% 54 56.2%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som ÖV mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
91 S+1 -110 4 33% 58 53.7%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
104 V-1 -100 2 17% 60 50.0%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som ÖV mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
113 V+2 200 2 17% 62 47.0%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
124 S-2 200 12 100% 74 51.4%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som NS mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
134 V+1 -650 3 25% 77 49.4%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+1 -110 6 50% 83 49.4%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
156D Ö+1 1310 10 83% 93 51.7%EK98742EDKn952 D1063DKn62KDKn107
164 V-1 -100 6 50% 99 51.6%E9Kn83E63108732 K85E10642105EKD
Rond 9, som ÖV mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
173NT V+2 460 12 100% 111 54.4%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT N= -600 2 17% 113 52.3%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
194 V+2 680 9 75% 122 53.5%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
203 V-2 -200 1 8% 123 51.2%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som ÖV mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
212NT N= -120 7 58% 130 51.6%K932Kn9842D428 7545K763ED1042
223NT N+1 -430 2 17% 132 50.0%K107594107ED753 D948652E96986
Rond 12, som NS mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
232 S-1 -100 11 92% 143 51.8%943107642642104 E7K983EK9Kn932
243NT V+2 -460 6 50% 149 51.8%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765