Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Bo Gullberg - Ingrid Gullberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
14 S-2 -100 0 0% 0 0.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
24 N+1 150 5 42% 5 21.0%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
34 N= -420 1 8% 6 16.7%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
44 Ö-1 -100 3 25% 9 18.8%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som NS mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
52 Ö+3 -150 3 25% 12 20.0%EKn76321065D787 KD843KKn8653Kn9
63 Ö-1 100 10 83% 22 30.5%93E105K87K9862 Kn7K97D65432E3
Rond 4, som ÖV mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
74 S= -620 6 50% 28 33.3%5EDKn9632102Kn72 E104DKn983E10985
83 V-1 -50 7 58% 35 36.4%KKn9876Kn10610654 KD986432D4K43
Rond 5, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
92 Ö+1 110 10 83% 45 41.6%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
103 Ö= 140 7 58% 52 43.2%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
113 V+2 -200 10 83% 62 46.8%10952763Kn963102 Kn395EKD872E53
124 S-2 -200 0 0% 62 42.9%10962K55KDKn752 D873ED2E98398
Rond 7, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
133 V+2 200 5 42% 67 42.8%KKn7862EDKKn832 D106532KnK108653
141 V+1 110 6 50% 73 43.4%863Kn98K865832 EKD107D1054107KKn
Rond 8, som ÖV mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
155 Ö+2 510 1 8% 74 41.0%EK98742EDKn952 D1063DKn62KDKn107
162NT V+1 150 10 83% 84 43.6%E9Kn83E63108732 K85E10642105EKD
Rond 9, som ÖV mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
173NT V-1 -50 3 25% 87 42.5%D8EDKn7539KD87 EK6326KDKn6Kn52
183NT N-1 100 9 75% 96 44.3%KD672Kn74D7432 10743KD98986E9
Rond 10, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
194 V+2 680 9 75% 105 45.9%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
202 V+2 170 12 100% 117 48.6%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som NS mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
211NT N+1 120 5 42% 122 48.3%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
224 N-2 -100 0 0% 122 46.1%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
231NT S-4 -400 4 33% 126 45.6%943107642642104 E7K983EK9Kn932
243NT V+4 -520 0 0% 126 43.7%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765