Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
13NT N+1 430 8 67% 8 67.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
23NT N= 600 10 83% 18 75.0%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
34 N= 420 11 92% 29 80.7%ED54EK8427545 K871075KD8D963
44 Ö-1 100 9 75% 38 79.2%E7523D1087D1082 KKn84Kn75E64E53
Rond 3, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
53 Ö+2 -150 3 25% 41 68.4%EKn76321065D787 KD843KKn8653Kn9
63 Ö+1 -170 0 0% 41 57.0%93E105K87K9862 Kn7K97D65432E3
Rond 4, som NS mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
74D S= 790 9 75% 50 59.6%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
84 V-2 100 11 92% 61 63.6%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som NS mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
92 S-3 -150 0 0% 61 56.6%D2ED109K853543 KKn1095Kn87674K6
104 Ö= -620 1 8% 62 51.7%K1076105E1053K92 D8276874D8643
Rond 6, som NS mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
114 V+1 -450 3 25% 65 49.3%10952763Kn963102 Kn395EKD872E53
124 S-1 -100 5 42% 70 48.7%10962K55KDKn752 D873ED2E98398
Rond 7, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
134 V+1 -650 3 25% 73 46.8%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
141 V+1 -110 6 50% 79 47.1%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som NS mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
156D Ö= -1210 4 33% 83 46.1%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
164D V-2 500 12 100% 95 49.5%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som NS mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
174 Ö-3 150 12 100% 107 52.5%Kn974E1085321063 105K10984274E94
183NT N= 600 10 83% 117 54.2%5E10643K103KKn106 EKn982Kn5ED5285
Rond 10, som NS mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
194 V+2 -680 3 25% 120 52.6%D9542E97108394 KKn76492KKn10862
203 V= -140 2 17% 122 50.9%D3DKn10632Kn10862 KKn6K8K754E953
Rond 11, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
212NT N+1 150 8 67% 130 51.6%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
223NT N+1 430 10 83% 140 53.0%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som NS mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
232 S-1 -100 11 92% 151 54.7%943107642642104 E7K983EK9Kn932
244 V= -420 11 92% 162 56.3%K1095Kn1093Kn10622 84375E9854765