Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
13NT N+3 490 12 100% 12 100.0%10464KD5432EK7 ED532EKD7108D5
25 N= 600 10 83% 22 91.5%E43K3DKn109753E D72DKn104K86D94
Rond 2, som ÖV mot par 4, Kicki Orre - Kjell Åke Nilsson
34 N= -420 1 8% 23 63.7%Kn632D6Kn10932K4 109Kn93E6EKn10872
43 S-1 100 8 67% 31 64.5%D963ED102Kn9329 10K9864K5KKn764
Rond 3, som ÖV mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
53 Ö= 140 5 42% 36 60.0%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
62 V= 110 7 58% 43 59.7%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
74D S= 790 9 75% 52 61.9%10984275764D64 KDKn763K8EK5K3
83 V-1 50 5 42% 57 59.4%E107E529853D97 Kn5103ED72EKKn82
Rond 5, som NS mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
93 S-2 -100 4 33% 61 56.4%D2ED109K853543 KKn1095Kn87674K6
103 Ö= -140 5 42% 66 55.0%K1076105E1053K92 D8276874D8643
Rond 6, som ÖV mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
115 Ö= 400 4 33% 70 53.0%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
122 Ö= 110 10 83% 80 55.5%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som ÖV mot par 10, Anita Olofsson - Ulla Öberg
133 V= 140 2 17% 82 52.5%KKn7862EDKKn832 D106532KnK108653
143 S= -110 0 0% 82 48.8%863Kn98K865832 EKD107D1054107KKn
Rond 8, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
156 Ö+1 1010 5 42% 87 48.3%EK98742EDKn952 D1063DKn62KDKn107
162 V= 110 8 67% 95 49.5%E9Kn83E63108732 K85E10642105EKD
Rond 9, som NS mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
173NT V-1 50 9 75% 104 51.0%Kn974E1085321063 105K10984274E94
183NT N-1 -100 3 25% 107 49.6%5E10643K103KKn106 EKn982Kn5ED5285
Rond 10, som NS mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
194 V+2 -680 3 25% 110 48.3%D9542E97108394 KKn76492KKn10862
201NT S-1 -100 7 58% 117 48.8%D3DKn10632Kn10862 KKn6K8K754E953
Rond 11, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
212NT N= 120 5 42% 122 48.4%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
223NT N+1 430 10 83% 132 50.0%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
232 S-1 100 1 8% 133 48.2%KDKnKnDKn1083ED65 108652ED575K87
244 V= 420 1 8% 134 46.5%DKn762K7EDKn1094 E62EKD84D3K83