Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-03-10

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Anita Olofsson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Lars Andersson - Jill Franssohn
15 N= -400 8 67% 8 67.0%KKn876Kn53Kn97Kn9 910982E61086432
25 N= -600 2 17% 10 42.0%K10986962Kn8762 Kn5E8752E4K1053
Rond 2, som NS mot par 11, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
32 N= 110 6 50% 16 44.7%ED54EK8427545 K871075KD8D963
44 V-3 300 12 100% 28 58.5%E7523D1087D1082 KKn84Kn75E64E53
Rond 3, som ÖV mot par 14, Alcibiades Azolas - Anders Nordberg
54 Ö-2 -100 2 17% 30 50.2%D4EKn972E9E1032 10985K1042KD654
62 Ö= 110 7 58% 37 51.5%86542D4EKn9Kn75 EKD10Kn863210D104
Rond 4, som ÖV mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
74 Ö-3 -300 8 67% 45 53.7%5EDKn9632102Kn72 E104DKn983E10985
83 V-1 -50 7 58% 52 54.2%KKn9876Kn10610654 KD986432D4K43
Rond 5, som ÖV mot par 8, Agneta Johansson - Lars Svensson
93 N+1 -170 2 17% 54 50.1%87633ED109E1098 E4K542Kn62DKn72
104 V-1 -100 2 17% 56 46.8%E94DKn93D96E105 Kn53EK842KKn2Kn7
Rond 6, som ÖV mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
112 V+2 170 0 0% 56 42.5%EK87KD105K9864 D64EKn842104DKn7
124 S= -620 0 0% 56 39.0%KnKn10973DKn1072E3 EK54864K641064
Rond 7, som NS mot par 12, Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark
133 V= -140 10 83% 66 42.4%E98KD743Kn74E7 4E109592D109654
143 S= 110 12 100% 78 46.5%95E73D942E1076 Kn42K62EKn3D954
Rond 8, som NS mot par 6, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
157 Ö= -1510 0 0% 78 43.4%5EK94E98542K7 Kn10875363108643
162 V+2 -170 0 0% 78 40.7%DKn64KD9759865 10732KDKn742Kn94
Rond 9, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Ulla Lundström
173NT V+1 -430 3 25% 81 39.8%Kn974E1085321063 105K10984274E94
183NT N-1 -100 3 25% 84 38.9%5E10643K103KKn106 EKn982Kn5ED5285
Rond 10, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
194 V+2 680 9 75% 93 40.8%106D83EKD76553 E83KKn1052Kn4ED7
203 V= 140 10 83% 103 43.0%1072E9754109867 E985432EDKnKD4
Rond 11, som NS mot par 5, Mats Ryderheim - Magnus Friberg
213NT S+1 630 11 92% 114 45.3%Kn10KD73EKn9Kn965 ED86E1061085K73
223NT N= 400 4 33% 118 44.7%EKnDKn107385KKn104 8632EKKDKn4322
Rond 12, som ÖV mot par 2, Bo Gullberg - Ingrid Gullberg
231NT S-4 400 8 67% 126 45.7%KDKnKnDKn1083ED65 108652ED575K87
243NT V+4 520 12 100% 138 48.0%DKn762K7EDKn1094 E62EKD84D3K83