Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge Korr 2019-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge Korr 2019-01-08

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Ann-Marie Norbäck - Marianne Norström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Åke Åberg - Bengt Eldered
12NT Ö+1 -150 0 0% 0 0.0%E62KD5Kn1057532 D843872K76E98
21NT Ö+1 -120 11 50% 11 25.0%D74E1097E74864 Kn10963D84DKn3K5
Rond 2, som NS mot par 20, Lilian Mårtensson - Egon Bohman
34 S+1 450 20 91% 31 47.0%D109875E74EKK5 KDKn982Kn1095E83
44 V+2 -680 7 32% 38 43.2%9654Kn597EDKn42 DKn1082D10K52K87
Rond 3, som ÖV mot par 19, Lennart Wiklund - Henry Häljeryd
53 Ö= 110 11 50% 49 44.6%763EKn687E9843 E84K5K1062KKn72
62 V-2 -200 1 5% 50 38.0%E1055K1082KKn1073 D63EK87629766
Rond 4, som ÖV mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
72 Ö+1 140 16 73% 66 43.0%EK83K109653E47 Kn75742962KDKn5
85 Ö-1 -50 1 5% 67 38.2%EDKn97542EKKn93 1083D7KDKn87465
Rond 5, som NS mot par 17, Jan Berggren - Inger Byström
93NT V+1 -630 10 45% 77 39.0%76Kn858642EKn43 D1095742KKn5372
102 Ö+1 -110 10 45% 87 39.6%K842K75EKKn1064 Kn753D65D94D32
Rond 6, som NS mot par 16, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
112 V+1 -140 3 14% 90 37.3%KKn6493832K873 D2E102ED9761062
123NT S= 600 15 68% 105 39.8%E632DKn96310963 DKn5EK95E85KD2
Rond 7, som NS mot par 15, Arne Mulari - Renate Rhodin
132 V+1 -140 5 23% 110 38.5%K9KKn106KKn6KKn94 Kn74E974852752
143NT S= 400 16 73% 126 41.0%10875KnKn9875E109 EK2E83ED6K862
Rond 8, som NS mot par 14, Gunnel Sandberg - Christer Hellström
153 V+1 -170 7 32% 133 40.4%E7542KD865D105 Kn96263932E976
163NT N= 400 0 0% 133 37.9%E3Kn5K75EKD754 KKn1064EKD88423
Rond 9, som ÖV mot par 13, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
174 N-2 100 21 95% 154 41.2%E7632KD562KKn4 D41087275410953
183 V= 140 10 45% 164 41.4%ED9528421096Kn8 Kn4EKD76KD51054
Rond 10, som NS mot par 24, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
193NT S= 400 18 82% 182 43.6%742E42EK1042E4 D93KD103KnKKn863
202 Ö+2 -170 6 27% 188 42.8%KKn10D4KKn973296 ED86E88Kn87432
Rond 11, som ÖV mot par 23, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
213NT S-1 100 18 82% 206 44.6%1059843E876Kn75 E9636D952E983
224D V= 790 22 100% 228 47.1%KD86Kn85KD93Kn4 Kn9754392EKn85E
Rond 12, som NS mot par 22, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
233NT Ö= -600 7 32% 235 46.5%982K108276K973 KD7594Kn1052D62
244 N+1 450 21 95% 256 48.5%Kn10769EKn43K1083 EKD32E7432292