Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge Korr 2019-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge Korr 2019-01-08

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Bernt Strömberg - Fritiof Modig

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Jan Berggren - Inger Byström
12 V-1 -50 2 9% 2 9.0%Kn7104D9843DKn64 K1095EKn963E2K10
23 V-2 -100 0 0% 2 4.5%K85K3K109610932 E2Kn652852EDKn7
Rond 2, som ÖV mot par 16, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
34 S+1 -450 2 9% 4 6.0%E64K10364Kn9642 Kn3265D8732D107
43 V+3 230 6 27% 10 11.2%EK7K73E10109653 3E98642DKn8643
Rond 3, som NS mot par 15, Arne Mulari - Renate Rhodin
52 S-2 -200 4 18% 14 12.6%KKn109597D93D65 D2D108432EKn5410
62 V+1 -140 0 0% 14 10.5%9842Kn104E48542 KKn7D93DKn53ED9
Rond 4, som NS mot par 14, Gunnel Sandberg - Christer Hellström
72NT N-2 -200 0 0% 14 9.0%DKn8KKn87596432 109642EDD103E108
84 Ö+1 -450 7 32% 21 11.9%K610964E3EKDKn9 853210652108742
Rond 5, som NS mot par 13, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
93NT V+2 -660 1 5% 22 11.1%76Kn858642EKn43 D1095742KKn5372
102 N-1 -100 15 68% 37 16.8%K842K75EKKn1064 Kn753D65D94D32
Rond 6, som NS mot par 24, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
112 V+1 -140 3 14% 40 16.5%KKn6493832K873 D2E102ED9761062
123NT S+2 660 21 95% 61 23.1%E632DKn96310963 DKn5EK95E85KD2
Rond 7, som ÖV mot par 23, Sune Häggbom - Lennart Sohlin
131NT N-1 100 8 36% 69 24.1%D863D832D74ED E10525E109310863
143NT S-2 100 19 86% 88 28.5%D9643D104K4373 KnK97652102DKn54
Rond 8, som NS mot par 22, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
154 V-1 50 17 77% 105 31.7%E7542KD865D105 Kn96263932E976
163NT N+1 430 8 36% 113 32.0%E3Kn5K75EKD754 KKn1064EKD88423
Rond 9, som ÖV mot par 21, Åke Åberg - Bengt Eldered
174 N-1 50 17 77% 130 34.6%E7632KD562KKn4 D41087275410953
184 V-3 -150 0 0% 130 32.7%ED9528421096Kn8 Kn4EKD76KD51054
Rond 10, som NS mot par 20, Lilian Mårtensson - Egon Bohman
193NT N-2 -100 5 23% 135 32.2%742E42EK1042E4 D93KD103KnKKn863
204 Ö= -620 2 9% 137 31.1%KKn10D4KKn973296 ED86E88Kn87432
Rond 11, som NS mot par 19, Lennart Wiklund - Henry Häljeryd
214 N-1 -100 4 18% 141 30.4%DKn84KDKn75210K2 K72E10KKn43D1064
224 V= -620 12 55% 153 31.5%E10KD31042D10853 2E1076476K9762
Rond 12, som NS mot par 18, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
233NT Ö-1 100 18 82% 171 33.7%982K108276K973 KD7594Kn1052D62
242 S+3 200 9 41% 180 34.0%Kn10769EKn43K1083 EKD32E7432292