Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-02-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling med hcp Max 54 par TL Anders 2019-02-03

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Lars Andersson - Stefan Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
14D N+1 -690 0 0% 0 0.0%K109732103K9432 D954E864D6E105
23 S= -140 6 50% 6 25.0%EKn4872Kn2K10974 10863DD9543E53
Rond 2, som ÖV mot par 9, Barbro Melander - Britten Synnergren
34 S+2 -480 9 75% 15 41.7%987DKn8763KKn93 Kn7K4K10942D875
42 N-1 100 6 50% 21 43.8%E42K10987K3Kn63 D10343E752ED75
Rond 3, som NS mot par 10, Stefan Linde - Birgitta Linde
53NT N-2 -200 0 0% 21 35.0%D76KKn6K64E1065 K854E810998732
63NT V+1 -630 1 8% 22 30.5%10975K432E53107 EDE9876986982
Rond 4, som NS mot par 11, Irene Nilsén - Björn Nilsén
72 S-1 -100 3 25% 25 29.7%1075310432KKn326 64EKn8D10ED8742
81NT V+3 -180 4 33% 29 30.1%EK4K852D721064 1087653E94KKn94
Rond 5, som ÖV mot par 12, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
93 N+1 -130 6 50% 35 32.3%KnKKn975DKn109386 D10765D3E854D3
104 S= -620 0 0% 35 29.1%Kn954K5109743E10 10732DKn865Kn542
Rond 6, som ÖV mot par 1, Karin Eresund - Birgitta Johansson
114NT Ö= 430 11 92% 46 34.8%E52EKKn9K97EKKn K8763852Kn8985
125 Ö-2 -100 1 8% 47 32.6%D1086E9EK74965 K972K10628ED74
Rond 7, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Ulla Lundström
133NT Ö= -600 0 0% 47 30.1%510985K52E9654 ED8742EKn2D7610
144 N= 420 5 42% 52 30.9%E93EKn5KKn52E75 KD646ED10109864
Rond 8, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
154 V-2 100 11 92% 63 35.0%96Kn10654D109323 EKn10973287KD86
161NT Ö+2 -150 2 17% 65 33.9%10643D32Kn97675 EDKn2Kn1075K5D102
Rond 9, som ÖV mot par 4, Monica Igelström - Jill Franssohn
171NT N-1 50 12 100% 77 37.8%K84287DKn975E6 E95Kn106E8321043
184 Ö-1 -50 3 25% 80 37.1%EKn54K1063KD937 K6Kn42E10842ED6
Rond 10, som ÖV mot par 5, Jan-Erik Andersson - Christina Olsson
195 S-1 50 5 42% 85 37.3%75KD4K10987643 KDKn621094273Kn2
203NT N-3 300 12 100% 97 40.5%KKn758Kn83KD982 982Kn7642K10653
Rond 11, som NS mot par 6, Anita Olofsson - Ulla Öberg
213NT N+1 630 4 33% 101 40.1%EK7K76EKED854 852D43Kn942KKn3
224 N+1 450 6 50% 107 40.5%EKKn10974253EDK D85Kn102753E1064
Rond 12, som NS mot par 7, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
233NT V+1 -630 0 0% 107 38.8%KD954106532DKn10 Kn98653E39K854
241NT Ö+5 -240 0 0% 107 37.2%Kn410963E8732E5 K10932Kn74KD95Kn