Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BF Club Centrum » Onsdagsspel Godistävling 2019-03-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BF Club Centrum

Onsdagsspel Godistävling 2019-03-27

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Inger Byström - Ulla Blanck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Marie-Louise Lestander - Carin Risberg
13NT N-6 300 14 88% 14 88.0%DKn53Kn5D75K982 K9762D1094KED3
22NT Ö-2 -100 7 44% 21 66.0%DKnED6EK4KD1073 1087Kn8310987542
Rond 2, som ÖV mot par 18, Eva Engström - Kerstin Engström
33NT Ö= 600 15 94% 36 75.3%D8ED654Kn75EKn5 K1053KD92K8763
43 V-1 -100 8 50% 44 69.0%ED1042D8Kn1021072 K9863975EK4K5
Rond 3, som ÖV mot par 9, Elisabeth Domeij - Ulla Berglund
55 N= -600 12 75% 56 70.2%D98435210710654 1075Kn4E85432K8
63NT Ö+2 660 16 100% 72 75.2%E54EKKn6EKKn396 K87310954325K3
Rond 4, som ÖV mot par 15, Åke Nylén - Sverker Ernback
7Pass 14 88% 86 77.0%9632KKn4Kn4EK72 DKn8D876E92D109
83NT N+1 -430 2 13% 88 69.0%KKn1064364273D2 KD753DKn9810654
Rond 5, som ÖV mot par 13, Liane Svensson - Birgitta Svensson
92 N+2 -130 6 38% 94 65.6%D94EDKn9E32E82 10657532D98664
102 Ö= 110 13 81% 107 67.1%E74985364E743 KD5EK10K985386
Rond 6, som NS mot par 4, Margareta Risell - Elisabeth Åström
112 V-3 150 16 100% 123 70.1%E8736542Kn6765 DKn94EKn7E95438
122 S+1 140 13 81% 136 71.0%83KKn76Kn875DKn6 EKD76108D6EK84
Rond 7, som ÖV mot par 6, Åke Lindström - Leif Persson
133 S+1 -130 4 25% 140 67.5%10987524EK10942 D9763DKn962853
143 S= -140 2 13% 142 63.6%D10775KKn1043253 EK53E85K109842
Rond 8, som NS mot par 12, Lennart Wiklund - Staffan Hedman
153NT V-2 100 11 69% 153 63.9%842K87KKn95K93 KKn109D1094387108
164 V= -620 7 44% 160 62.7%D432K897532105 10794286EK8432
Rond 9, som ÖV mot par 17, Gunhild Kibe - Jan Kibe
174 S-1 50 11 69% 171 63.1%5D765Kn1085ED82 832KKn92KD9726
183NT Ö-1 -50 5 31% 176 61.3%E32EKE942EKDKn 5410843Kn8510643
Rond 10, som NS mot par 14, Olan Hedström - Bo Byléhn
191NT S= 90 13 81% 189 62.3%D74876E875374 K952ED42K64K10
203 N-1 -100 8 50% 197 61.7%Kn6D9652E89852 E9Kn84DKn2KDKn43
Rond 11, som NS mot par 1, Ingalill Eriksson - Gudrun Nordkvist
213 S-3 -300 0 0% 197 58.8%3D10D987532974 EKD107694K4E53
224 Ö= -620 6 38% 203 57.8%Kn6E95E962D972 D931076DKn108753
Rond 12, som NS mot par 16, Ulla-Britta Renman - Ellen Salzberg
235 S= 600 16 100% 219 59.7%Kn73EKKn2Kn6ED92 575K102Kn876543
243 N+1 170 10 63% 229 59.8%K52KKn875437EK 1064EDKn1085Kn984