Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BF Club Centrum » Onsdagsspel Godistävling 2019-03-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BF Club Centrum

Onsdagsspel Godistävling 2019-03-27

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Margareta Risell - Elisabeth Åström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Eva Engström - Kerstin Engström
14 V= 420 16 100% 16 100.0%DKn53Kn5D75K982 K9762D1094KED3
25 V-5 -250 0 0% 16 50.0%DKnED6EK4KD1073 1087Kn8310987542
Rond 2, som ÖV mot par 8, Tom Emanuelz - Hans Selling
32 Ö-1 -100 0 0% 16 33.3%D8ED654Kn75EKn5 K1053KD92K8763
44 V-1 -100 8 50% 24 37.5%ED1042D8Kn1021072 K9863975EK4K5
Rond 3, som NS mot par 15, Åke Nylén - Sverker Ernback
52NT S+3 210 2 13% 26 32.6%KnEKD98EDKn9732 EK6210763KDKn96
64 Ö+1 -650 8 50% 34 35.5%DKn10989842E742 62D7D1076DKn1085
Rond 4, som ÖV mot par 13, Liane Svensson - Birgitta Svensson
74 V-3 -300 2 13% 36 32.3%9632KKn4Kn4EK72 DKn8D876E92D109
83NT N+1 -430 2 13% 38 29.9%KKn1064364273D2 KD753DKn9810654
Rond 5, som NS mot par 3, Gun Mesch - Ingrid Persson
92NT Ö= -120 0 0% 38 26.6%EKKn7210KKn7KD103 83K8641054Kn975
101 V+2 -110 3 19% 41 25.8%Kn10632D64D107105 98Kn72EKn2KDKn92
Rond 6, som ÖV mot par 5, Inger Byström - Ulla Blanck
112 V-3 -150 0 0% 41 23.5%1062109KD108KD102 K5KD8372EKn943
122 S+1 -140 3 19% 44 23.1%95ED9532107532 Kn104242EK109439
Rond 7, som NS mot par 11, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
133 S+1 130 12 75% 56 27.1%EDKn64Kn1082873K K3EK554EDKn1076
144 S-1 -50 6 38% 62 27.9%82ED92D6EDKn76 Kn9643KKn1086497
Rond 8, som ÖV mot par 17, Gunhild Kibe - Jan Kibe
151NT V+1 120 16 100% 78 32.7%D6EKn521032DKn65 E7536ED64E742
164 V+1 650 15 94% 93 36.5%EKKn9865DKnKKn97 E107653ED104DKn6
Rond 9, som NS mot par 14, Olan Hedström - Bo Byléhn
174 S-1 -50 5 31% 98 36.2%EKn96E434Kn9754 KD1074108E63K103
183NT Ö= -400 2 13% 100 34.9%986Kn76KD69752 KDKn107D95210738
Rond 10, som NS mot par 12, Lennart Wiklund - Staffan Hedman
191NT S-3 -150 0 0% 100 33.1%D74876E875374 K952ED42K64K10
202 V+1 -140 5 31% 105 33.0%Kn6D9652E89852 E9Kn84DKn2KDKn43
Rond 11, som ÖV mot par 16, Ulla-Britta Renman - Ellen Salzberg
213 N-2 200 12 75% 117 35.0%Kn952EKn5EKn10KKn6 84K876326D1082
223 V= 140 4 25% 121 34.5%EK85422K543K6 107KDKn843EKn1084
Rond 12, som ÖV mot par 9, Elisabeth Domeij - Ulla Berglund
231NT S-2 200 16 100% 137 37.3%EK942D108973K10 D10869643ED854
242 N+1 -140 13 81% 150 39.2%EDKn73962K96105 98D10E432D7632