Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Sundsvallsbridgen » Trivselspel Barometer 2019-03-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Trivselspel Barometer 2019-03-11

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Anna Greta Bäck - Marianne Nyberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Kerstin Selin - Birgitta Svensson
13 S+1 -130 12 75% 12 75.0%E92DKn528765106 K1064964EKn10374
23 N+1 -170 4 25% 16 50.0%7EDKn9875762EK 432KKn109843984
Rond 2, som ÖV mot par 15, Eva Angestad - Laila Näslund
33 N+2 -150 1 6% 17 35.3%10862D64943KKn2 94E109KnED109543
44 S= -620 14 88% 31 48.5%DKn386DKn939543 854EKn10752KKn86
Rond 3, som NS mot par 17, Lena Johansson - Poul Steckhahn
54 Ö= -420 9 56% 40 50.0%832ED53K98943 109K10974263E106
63NT N-6 -300 0 0% 40 41.7%E82D910972ED75 D6Kn1063KDKn6K96
Rond 4, som NS mot par 2, Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson
73NT V+2 -660 2 13% 42 37.6%Kn108410EDKn63872 6876532842K65
83 N-1 -50 8 50% 50 39.1%6KKn10976D106853 KDKn85432E4324
Rond 5, som ÖV mot par 4, May Åkesson - Liane Svensson
92NT V-1 -100 3 19% 53 36.9%D1075DKn82854D8 EK4E975D63E65
102 Ö+2 130 2 13% 55 34.5%8ED3K102EK10732 EKn962986EKn4Kn9
Rond 6, som ÖV mot par 18, Kerstin Engström - Eva Engström
112 N= -110 4 25% 59 33.6%Kn8543E64KD742 D108410976Kn98E10
123NT Ö= 400 10 63% 69 36.1%EK7E62D92D752 Kn64DKn3EKn104Kn106
Rond 7, som NS mot par 8, Louise Edholm - Roger Edholm
133NT N-3 -300 0 0% 69 33.3%KKn4EK6Kn6D9762 D10875D7KD8254
143NT V+3 -490 5 31% 74 33.1%K96KKn107542DKn6 10754397652732
Rond 8, som ÖV mot par 10, Roland Andersson - Lars Hedberg
154 N= -620 7 44% 81 33.9%874KKn83K104987 E105EKn862DKn1042
163 Ö= 140 14 88% 95 37.2%KD9732EK76837 Kn683106EKn96542
Rond 9, som ÖV mot par 12, Inger Olsson - Hans Gösta Engren
174 S+2 -480 0 0% 95 35.1%Kn101098652852Kn3 5K74K104EK10962
184 Ö+2 170 5 31% 100 34.8%D1075EK8DKn10972 3Kn3EK53EKn9432
Rond 10, som NS mot par 14, Renate Rhodin - Ingemar Svensson
192NT V-1 100 12 75% 112 36.9%84K53KKn1053K63 K10932DKn10491095
202NT N+1 150 16 100% 128 40.1%6D1086KKn105KD76 109754Kn52E986E
Rond 11, som NS mot par 16, Margareta Ljunggren - Barbro Hegrelius Jonson
214 V-1 50 13 81% 141 42.0%D964Kn3Kn865429 832D97EK107EKn10
225 S-2 -100 0 0% 141 40.1%DKn641092EK76510 E9853DKn73DK84
Rond 12, som NS mot par 1, Dan Mattsson - Thore Wernkvist
234 Ö+1 -650 5 31% 146 39.7%93Kn96E943D743 105D842KD107656
242 S-2 -100 4 25% 150 39.1%K6437475432K7 EKn9KKn102KKnKn862