Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Sundsvallsbridgen » Trivselspel 2019-01-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Trivselspel 2019-01-28

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ulla Nilsson - Margareta Ljunggren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Jörgen Algotsson - Kent Sjöberg
12NT N+1 150 13 65% 13 65.0%E9487KD53K1095 DKn102K10654E10Kn8
23NT V+1 -430 5 25% 18 45.0%D8632Kn105D5K43 954E9773D9872
Rond 2, som NS mot par 17, Laila Näslund - Eva Angestad
32 S-2 -100 8 40% 26 43.3%D1092KD632E585 Kn76587DKn8D1073
43 S-1 -100 18 90% 44 55.0%7643Kn97674362 DEKEDKn96D10975
Rond 3, som ÖV mot par 16, Roland Andersson - Lars Hedberg
54 S+1 -650 6 30% 50 50.0%D53E8373KD1032 76475DKn986285
63D V= 730 20 100% 70 58.3%KE10863764K1065 EKn10986434KKn33
Rond 4, som NS mot par 15, Anneli Sagersten - Erik Danielsson
73NT N-2 -200 2 10% 72 51.4%1096E106D53ED76 KD743K43296K4
84 V-1 50 20 100% 92 57.5%1092KD2Kn432EKn3 861095K107KD842
Rond 5, som NS mot par 14, Lena Johansson - Poul Steckhahn
94 V+2 -680 7 35% 99 55.0%K8DKn87DKnK9843 94E106532741076
101NT N-2 -200 4 20% 103 51.5%KD10107643D10962 842EDKn104KKn273
Rond 6, som NS mot par 13, Ing-Britt Nyholm - Gunilla Hermansson
111NT N= 90 6 30% 109 49.5%652D1043K2E843 EK104E108765D97
124 S= 620 19 95% 128 53.3%9762K105D105E74 KD10846K7KD1085
Rond 7, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Ingemar Svensson
134 S+1 650 15 75% 143 55.0%E5975EK85ED109 Kn984ED8643943
143 N= 110 4 20% 147 52.5%EDDKn7E109842D5 Kn43K843D73K104
Rond 8, som NS mot par 11, Louise Edholm - Roger Edholm
152 V+2 -130 15 75% 162 54.0%1097610973EKKD4 Kn2K52Kn7654373
163 S+2 200 12 60% 174 54.4%D6541072EKn4987 EK93K3K10KD1053
Rond 9, som NS mot par 22, Ylva Papp - Kerstin Westin
175 Ö-1 50 14 70% 188 55.3%8643EKD8621087 K7D10Kn10543EKKn9
182NT S+2 180 8 40% 196 54.4%Kn986652D103Kn42 EKD2KKn4EKn5KD6
Rond 10, som ÖV mot par 21, Maud Ljung-Lapychak - Hans Gösta Engren
193NT V+1 630 14 70% 210 55.3%KD9610109DKn9763 EKn42E432E753K
204 N-1 100 18 90% 228 57.0%Kn83KKn52EKKnK86 671087432Kn9543
Rond 11, som ÖV mot par 20, Katarina Åkeborg - Bertil Häggström
215 Ö-1 -50 0 0% 228 54.3%109752ED109E7K6 DKn863KKn7K10622
223 V+4 190 3 15% 231 52.5%EK74E8510642Kn6 D6KD4E5EKD1054
Rond 12, som ÖV mot par 19, Marie Rylander - Andreas Westman
232 N= -110 14 70% 245 53.3%KD7D109Kn532KD10 32E5K87976432
244 N= -420 9 45% 254 52.9%Kn852EK9742K94 10973Kn943Kn8762