Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK S:t Erik » Sommarserien öppen tor 2008-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien öppen tor 2008-08-07

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 26. Medel: 546.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Almberg - Christina Björklund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 25, Lennart Weiler - Mart Altmäe
11NT N+4 -210 10.0 24% 10 24.0%53Kn610765K9765 Kn974E97549ED4
24 V-1 -50 19.0 45% 29 34.5%E1083Kn87D8DKn63 KDKn97421031032E
Rond 2, som ÖV mot par 22, Sven Holmberg - Björn Backström
36 S-3 150 42.0 100% 71 56.3%K643108643Kn765 D85Kn872EKn9D94
42 S+1 -110 32.0 76% 103 61.2%K10EKn84Kn1098652 D76421076D9747
Rond 3, som ÖV mot par 17, Thomas Falk - Bo Frögeli
54 S-1 100 18.0 43% 121 57.6%83D64D96EK986 Kn62EK985284Kn3
64 S-3 150 32.0 76% 153 60.7%Kn86Kn1097762EKn6 EKD109561095K42
Rond 4, som NS mot par 16, Maj-Britt Bronstein - Anneliese Schapira
74 Ö= -620 32.0 76% 185 62.9%4Kn965KD82EKn97 K81084Kn105108642
85 S+1 420 31.0 74% 216 64.2%E10ED8KD1087296 KDKn67652E96310
Rond 5, som ÖV mot par 26, Ann-Kristin Andersson - Eva-Lisa Wahlman
94 N-1 50 28.0 67% 244 64.6%D104264KKn5EKn109 Kn85Kn398743D73
101NT V+1 120 36.0 86% 280 66.7%DKn962K8774K83 K74ED6DKn2D1075
Rond 6, som NS mot par 23, Yvonne Flodqvist - Ann-Britt Carlén
113 S= 140 32.0 76% 312 67.5%K97104K10432KD4 EDKn1084Kn655985
121NT Ö+1 -120 23.0 55% 335 66.5%EK43Kn861072D102 752E74D65K753
Rond 7, som NS mot par 7, Kevin Palm - Ada Wester
134 S= 620 22.0 52% 357 65.4%5EK65E532D843 KDKn9864DKn2D102
143 S-1 -50 26.0 62% 383 65.1%D108EKn9552DKn54 K54343K93E632
Rond 8, som ÖV mot par 24, Bertil Södermark - Ann Södermark
154 Ö+1 450 26.0 62% 409 64.9%Kn98646E1082K94 EK52DKn8753K9E
164 N= -420 18.0 43% 427 63.6%98721072EKD8K2 Kn4364374Kn10974
Rond 9, som NS mot par 15, Lennart Herminge - Gunilla Tingström
173NT V= -400 7.0 17% 434 60.8%K3D105421094K43 108523Kn87EKn1097
186NTD S-2 -500 2.0 5% 436 57.7%E76E983EDKn542 KDKn9K74K75DKn9
Rond 10, som ÖV mot par 19, Olle Wademark - Anders Palmgren
194 Ö= 620 39.0 93% 475 59.6%72EKn853E74K92 E864D10942Kn5Kn7
202 N+2 -170 4.0 10% 479 57.1%E85K87353E854 92DKn102EKn2DKn97
Rond 11, som NS mot par 21, Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg
212 N-1 -100 30.0 71% 509 57.8%D976410732E2K2 K105Kn985KKn96Kn8
225 Ö-1 100 0.0 0% 509 55.1%ED109433DKn10376 KKn75EKn98485E9
Rond 12, som NS mot par 14, Mona Asplund - Helga Lagergren
233 S= 110 14.0 33% 523 54.2%D3E2EKn5Kn108732 K10962D107432E9
242 N= 110 37.0 88% 560 55.6%KKn1097365KD959 42KDKn3862D854
Rond 13, som NS mot par 18, Biörn Torbiörnsson - Bo Andersson
256D Ö-3 800 41.0 98% 601 57.3%K974EKn986K874 106EKD102D1031032
266 V= -1430 2.0 5% 603 55.3%Kn1077642Kn49863 52D10E10653DKn102