Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Björn Klefbohm - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
12NT N+1 -150 23 72% 23 72.0%753105310969862 D92ED62Kn82EKn7
24 V-1 -50 8 25% 31 48.5%10EKn43EDKn1031073 Kn62K109726KKn96
Rond 2, som ÖV mot par 13, Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson
32NT N= -120 10 31% 41 42.7%K1082D732KD1064 D10964Kn87E10975
43 Ö-2 -200 11 34% 52 40.5%974KnDKn109642E5 KKn32KD73210764
Rond 3, som NS mot par 1, Ulla Borgström - Monica Wester
53 V-2 100 27 84% 79 49.2%D9753K92821062 EK82D743DKn1033
63 S= 110 26 81% 105 54.5%853KKn654K9862 Kn483ED5EK9754
Rond 4, som ÖV mot par 3, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
73NT S+1 -630 30 94% 135 60.1%D10Kn3873Kn85432 Kn763D54106KD109
84 N+2 -480 17 53% 152 59.2%Kn61097K106Kn10654 DD862DKn974D83
Rond 5, som NS mot par 9, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
94 V+1 -650 5 16% 157 54.4%8743E1082Kn5753 2K7653E9871082
103NT N+1 630 28 88% 185 57.8%ED3KD865KKn1093 KKn54D10852EK42
Rond 6, som NS mot par 17, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
113 N= 140 16 50% 201 57.1%EK63E1082K86E5 97DKn753D104397
122 Ö-1 50 21 66% 222 57.8%Kn106510D2KKn8762 E98EKn632K9843
Rond 7, som ÖV mot par 14, Barbro Melander - Anders Nordberg
132 N+2 -170 6 19% 228 54.8%KD82ED69E8742 976495Kn10KD1063
141 Ö+3 170 25 78% 253 56.5%K984Kn1084K85E5 E652D75ED10374
Rond 8, som NS mot par 10, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
153NT S= 600 17 53% 270 56.3%EDKn762D7621053 EKn84EKD104KD87
163 V= -140 17 53% 287 56.1%532D985K5Kn1087 94K107E972E952
Rond 9, som ÖV mot par 16, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173 Ö+1 130 31 97% 318 58.5%94KKn106E1085432 Kn82EKn105432E4D
182 S+2 -130 15 47% 333 57.8%EKn52D7Kn2KKn852 10874KKn93281076
Rond 10, som ÖV mot par 7, Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg
192 Ö-1 -100 9 28% 342 56.3%K8543DE6ED864 Kn96E54K109Kn953
206NT N+1 -1470 0 0% 342 53.5%10653Kn108563K65 ED98729298D32
Rond 11, som ÖV mot par 18, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
212 Ö-1 -50 15 47% 357 53.1%87532K103ED652 Kn96EKn965D6584
222 Ö= 110 24 75% 381 54.1%KD72D106425286 64Kn53EKKnKKn1073
Rond 12, som ÖV mot par 6, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
232NT V-1 -100 9 28% 390 53.0%EK10EK42E86298 653D85954Kn1076
243 S= -140 12 38% 402 52.4%9EDKn10E942D963 D6585DKn103Kn842