Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
13NT N+1 -430 10.0 63% 10 63.0%K98642942K62E 53D1086310871065
24D N-1 200 14.0 88% 24 75.5%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som NS mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
31NT S= 90 10.0 63% 34 71.3%KKn87K821079854 9E1073K953KKn103
43NT N+3 690 15.0 94% 49 77.0%EKn5EK10K1073287 K7962EDKn9KKn64
Rond 3, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
52 Ö= 110 12.0 75% 61 76.6%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
62 V-2 -200 2.0 13% 63 66.0%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som ÖV mot par 1, Björn Klefbohm - Stig Unoson
73NT S= -600 5.0 31% 68 61.0%D543K108742749 8Kn53E108653282
84 N-3 150 16.0 100% 84 65.9%K76542KD976Kn7 D972E9EKn54864
Rond 5, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
95 V-1 -100 1.0 6% 85 59.2%DKn53ED10752584 EK1087424Kn9Kn107
103NT S= -600 15.0 94% 100 62.7%87765363EKKn96 Kn32K1087542852
Rond 6, som ÖV mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
113NT Ö+4 520 14.0 88% 114 65.0%E10762Kn2EKD876 742EKn104EKD86Kn
12Pass 11.0 69% 125 65.3%975E8K754DKn108 EK643Kn1092K763
Rond 7, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
133NT Ö+1 630 11.0 69% 136 65.6%EDDE97654EKD9 KKn8E1097658364
143NT S= -400 12.0 75% 148 66.3%K1084D1062102Kn63 D9753E95910984
Rond 8, som NS mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
155 N= 600 11.0 69% 159 66.5%4364KDKn1093E73 97EK1082E7K1095
162 S+1 140 2.0 13% 161 63.1%1073K1053E976E2 Kn954EKn986210D9
Rond 9, som NS mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
174 S+2 480 15.0 94% 176 64.9%D875851062KD104 EKKn10EKDKn97439
183 S-1 -100 13.0 81% 189 65.8%K95D865E3E1072 10841032KKn8K865
Rond 10, som ÖV mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
195 Ö= 650 10.0 63% 199 65.7%EKKn3EKn1042Kn8E9 D8D876KD1093Kn10
205 S= -600 1.0 6% 200 62.7%Kn109642E636286 E753D549743Kn4
Rond 11, som NS mot par 3, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
212 Ö-1 50 14.0 88% 214 63.9%10395KKn108EDKn108 987DKn104ED2764
225D Ö= -850 6.0 38% 220 62.7%8743D943108764 10952Kn962EK952
Rond 12, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
233NT Ö+4 720 13.6 85% 233.6 63.7%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
244 N+2 -480 4.0 25% 237.6 62.1%54K105210EKn10832 K98DKn94964975