Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2018-08-06

Partävling, 9 bord, 18 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.0.

Privatprotokoll för Björn Klefbohm - Stig Unoson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Anne-Catherine Svenning - Maj-Britt Nordberg
13NT N+1 -430 10.0 63% 10 63.0%K98642942K62E 53D1086310871065
21NT V+1 120 9.0 56% 19 59.5%K9732654KD2EKn Kn8DKnEKn7543543
Rond 2, som NS mot par 12, Jonas Tjärnemo - Håkan Tjärnemo
33 V-1 100 12.0 75% 31 64.7%KKn87K821079854 9E1073K953KKn103
43NT N+2 660 9.0 56% 40 62.5%EKn5EK10K1073287 K7962EDKn9KKn64
Rond 3, som ÖV mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
53 N= -140 1.0 6% 41 51.2%Kn9432E397EKn32 K65D5KKn32K1065
63NT V+1 630 15.0 94% 56 58.3%KEK76ED3K9854 10643K108765D63
Rond 4, som NS mot par 8, Kjell Åke Nilsson - Lars Becklén
73NT S= 600 11.0 69% 67 59.9%EKKn6D9D9E10643 10972E6KKnKDKn75
84 N-3 -150 0.0 0% 67 52.4%E10865KD10833D5 Kn43Kn1082EK10932
Rond 5, som ÖV mot par 17, Marianne Servin - Ulla Öberg
95 V-1 -100 1.0 6% 68 47.2%DKn53ED10752584 EK1087424Kn9Kn107
104 N+1 -650 4.0 25% 72 45.0%87765363EKKn96 Kn32K1087542852
Rond 6, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
114 V= 130 3.0 19% 75 42.6%E10762Kn2EKD876 742EKn104EKD86Kn
124 V-1 -50 3.0 19% 78 40.7%975E8K754DKn108 EK643Kn1092K763
Rond 7, som NS mot par 9, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
134 V+1 -650 2.0 13% 80 38.5%1093Kn4KDKn102Kn107 76542K8328532
146 N= 920 16.0 100% 96 42.9%EKKn83KDKn54E72 Kn6274E8763KD5
Rond 8, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark
153 V-2 -100 14.0 88% 110 45.9%E652Kn5365Kn862 KDKn108D97842D4
164 Ö-2 -200 4.0 25% 114 44.6%EKD62D4D85KKn5 87KKn4321087643
Rond 9, som ÖV mot par 6, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
174 S+1 -150 15.0 94% 129 47.5%92Kn106485EKn632 643KD9732E875
182 V= 110 9.0 56% 138 48.0%DE74109764DKn93 EKn7632KKn9D524
Rond 10, som ÖV mot par 18, Thomas Ålander - Christina Kronlund
194 Ö+1 650 10.0 63% 148 48.8%EKKn3EKn1042Kn8E9 D8D876KD1093Kn10
203 S+2 -150 9.0 56% 157 49.1%Kn109642E636286 E753D549743Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 5, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
212 V-1 -50 2.0 13% 159 47.4%KKn654K8763639 ED2E29754K532
226 V= 1430 14.0 88% 173 49.3%KD86KDKn1065DKn3 EKn743E105EK872
Rond 12, som ÖV mot par 15, Mats Andersson - Sten Ahlgren
233NT V+2 660 8.0 50% 181 49.3%KKn74D87KKn9426 95EKKn6ED6EKn93
244 N+2 -480 4.0 25% 185 48.3%54K105210EKn10832 K98DKn94964975