Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Margareta Sandberg - Per Sandberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
12 V+1 -110 4 18% 4 18.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
21 S-1 -100 4 18% 8 18.0%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som NS mot par 5, Eva Engström - Kerstin Engström
33 S+1 130 18 82% 26 39.3%Kn87653D10E4742 E5D10532EKKn985
44 Ö+2 -680 4 18% 30 34.0%D3D1032E439765 65EK9754KKn1084
Rond 3, som ÖV mot par 12, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
53NT Ö+1 430 17 77% 47 42.6%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
64 N+1 -450 2 9% 49 37.0%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som ÖV mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
73 V= 110 6 27% 55 35.6%KD1098565324D7 E6KD4EKD865Kn4
83 Ö+1 170 14 64% 69 39.1%ED1084E6KD9842 975310762EK323
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
94 S= -130 0 0% 69 34.8%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
101NT S-2 200 19 86% 88 39.9%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 6, som ÖV mot par 26, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
131NT Ö+1 120 16 73% 104 42.9%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
142 V+1 140 14 64% 118 44.7%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 7, som ÖV mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
153 S-1 100 10 45% 128 44.7%Kn654EK2Kn2D1082 E1087D9874E10Kn5
163NTD V+2 1150 22 100% 150 48.6%KD64D52KKn8543 10732D86EKKn10ED
Rond 8, som ÖV mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
172NT Ö-1 -50 8 36% 158 47.8%D6KD103Kn54D973 EKn972E2K108324
183NT S= -600 2 9% 160 45.4%1084Kn1065KKn21053 52KE1087643K42
Rond 9, som ÖV mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
192 N+1 -140 8 36% 168 44.8%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
201NT N+2 -150 5 23% 173 43.6%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 10, som NS mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
213NT N+1 630 16 73% 189 45.2%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
223 S= 140 18 82% 207 47.0%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 11, som NS mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
233 Ö+1 -130 3 14% 210 45.4%Kn93D6Kn752D1042 KD54EKn5434Kn63
243NT Ö+1 -430 0 0% 210 43.4%E843E62108543D 102K953Kn962Kn92
Rond 12, som ÖV mot par 4, Roger Edholm - Britt Bergman
252 Ö= 90 14 64% 224 44.3%E5487EKn8743D10 KD92K426K9854
262 N+1 -140 13 59% 237 44.9%E9865E4E753D5 KD31072Kn1086743