Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Agneta Danielsson - Marianne Nyberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
12 V+1 110 18 82% 18 82.0%K943752K65842 EKnKKn1037EKKn976
21NT V-2 -100 6 27% 24 54.5%K77632EDKn7KKn10 D64E109653D976
Rond 2, som ÖV mot par 4, Roger Edholm - Britt Bergman
33 S+1 -130 4 18% 28 42.3%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 Ö+2 680 18 82% 46 52.2%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som ÖV mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
54 Ö= 420 11 50% 57 51.8%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
64 S-3 150 22 100% 79 59.8%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som ÖV mot par 12, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
94 V-1 -100 6 27% 85 55.1%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
102 S-2 200 19 86% 104 59.0%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 5, som ÖV mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
112 S+1 -110 1 5% 105 53.0%KKnKD963298742 E765EKn7Kn6Kn1063
123 V+1 170 6 27% 111 50.4%9863E3DKnKn8752 EKD5KD1042K863
Rond 6, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
131NT Ö= 90 8 36% 119 49.1%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
141NT S+1 -120 0 0% 119 45.0%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 7, som ÖV mot par 7, Agneta Boberg - Jan Berggren
154 V-1 -50 8 36% 127 44.3%Kn654EK2Kn2D1082 E1087D9874E10Kn5
163 Ö= 140 5 23% 132 42.8%KD64D52KKn8543 10732D86EKKn10ED
Rond 8, som NS mot par 26, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
172 V= -110 5 23% 137 41.5%108Kn986D976Kn86 K543754EEK1052
184 N= 620 22 100% 159 45.1%EKn96D8439Kn987 KD73E972D5ED6
Rond 9, som NS mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
193 V-1 100 8 36% 167 44.6%86K3DKn962EKD4 E7Kn109864K10486
201NT N+1 120 10 45% 177 44.6%DKn9872EKn95EKKn EK10810384210874
Rond 10, som ÖV mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
213NT N= -600 14 64% 191 45.6%K10106510652EKn84 D952874343K32
223 S= -140 4 18% 195 44.2%8764109610876K9 5EKD87EKn3Kn1083
Rond 11, som NS mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
233 Ö+1 -130 3 14% 198 42.8%Kn93D6Kn752D1042 KD54EKn5434Kn63
243 Ö+1 -130 12 55% 210 43.4%E843E62108543D 102K953Kn962Kn92
Rond 12, som NS mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
252 Ö= -90 8 36% 218 43.0%63DKn105KD102Kn62 Kn1087E96395E73
263 N= 140 9 41% 227 43.0%7DKn9853KD4E102 Kn1042K692KKn986