Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Kurt Norström - Lars Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 24, Margaretha Nehrer - Ingegerd Backlund
13 V= 110 18 82% 18 82.0%K943752K65842 EKnKKn1037EKKn976
24 N-1 100 18 82% 36 82.0%K77632EDKn7KKn10 D64E109653D976
Rond 2, som ÖV mot par 10, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
35 S-2 100 16 73% 52 79.0%D109KKn9432K7610 EK42876Kn98D63
44 V+1 650 10 45% 62 70.5%Kn8742Kn86D2KD8 EK1099765EKn1032
Rond 3, som ÖV mot par 11, Jeanette Jensen - Yngve Sandström
73 V+1 130 10 45% 72 65.4%KD1098565324D7 E6KD4EKD865Kn4
85 Ö-1 -50 7 32% 79 59.8%ED1084E6KD9842 975310762EK323
Rond 4, som ÖV mot par 5, Eva Engström - Kerstin Engström
93 V-1 -100 6 27% 85 55.1%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
101NT N= -90 6 27% 91 51.6%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 5, som ÖV mot par 12, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
112 S+1 -110 1 5% 92 46.4%KKnKD963298742 E765EKn7Kn6Kn1063
124 V= 420 18 82% 110 50.0%9863E3DKnKn8752 EKD5KD1042K863
Rond 6, som ÖV mot par 21, Sune Häggbom - Lennart Wiklund
131NT Ö-1 -100 5 23% 115 47.5%DKn7Kn106KD109EK9 1054D8276D10873
142 V= 110 8 36% 123 46.6%76510987KD75410 DKn9EKKn4283E52
Rond 7, som NS mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
153 Ö+1 -170 4 18% 127 44.4%D932105K964K96 KKn63D8753E743
165 Ö+1 -620 12 55% 139 45.1%E9EKKn94963972 Kn85107532874106
Rond 8, som NS mot par 7, Agneta Boberg - Jan Berggren
172NT Ö-1 50 14 64% 153 46.4%108Kn986D976Kn86 K543754EEK1052
184 V-2 100 14 64% 167 47.5%EKn96D8439Kn987 KD73E972D5ED6
Rond 9, som ÖV mot par 26, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
192 S+2 -170 4 18% 171 45.8%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
202 V-2 -200 0 0% 171 43.2%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 10, som NS mot par 19, Inger Byström - Bo Byléhn
213NT S-1 -100 2 9% 173 41.4%E74EK92EDKn8106 Kn863DKnK97D975
222 V+3 -200 0 0% 173 39.4%ED3Kn43D5E7642 KKn109252K942D5
Rond 11, som NS mot par 25, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
232NT Ö= -120 6 27% 179 38.8%Kn93D6Kn752D1042 KD54EKn5434Kn63
243NT V= -400 4 18% 183 37.8%E843E62108543D 102K953Kn962Kn92
Rond 12, som ÖV mot par 9, Staffan Hedman - Emil Tibblin
253 Ö-2 -200 3 14% 186 36.8%E5487EKn8743D10 KD92K426K9854
262 Ö= 110 21 95% 207 39.2%E9865E4E753D5 KD31072Kn1086743