Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » *Vårsilver Avslutning 2019-05-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

*Vårsilver Avslutning 2019-05-23

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Inger Byström - Bo Byléhn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
13 S-1 -50 11 50% 11 50.0%1086D96E832D103 D752E84DKn10945
22 N+1 140 18 82% 29 66.0%Kn109832K588532 E5DKn84K10942E4
Rond 2, som NS mot par 1, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
33 Ö+2 -200 2 9% 31 47.0%Kn87653D10E4742 E5D10532EKKn985
43 S+2 150 20 91% 51 58.0%D3D1032E439765 65EK9754KKn1084
Rond 3, som ÖV mot par 14, Torbjörn Larsson - Gunilla Hermansson
53 V+1 170 2 9% 53 48.2%K32KDKD84EDKn6 ED1095Kn42710954
62 N+2 -170 20 91% 73 55.3%Kn3DKnKD53Kn10973 1085109642Kn10D54
Rond 4, som NS mot par 15, Bert Hellström - Sven-Erik Svedin
73 Ö+1 -170 10 45% 83 53.9%742109Kn107310952 Kn3EKn8792EK863
84 Ö= -420 5 23% 88 50.0%6KDKn9853DKn7510 KKn2410984EKn765
Rond 5, som ÖV mot par 16, Inger Olsson - Marianne Norström
92 V+2 170 22 100% 110 55.6%85E9765K954D5 D93DKn842E83E10
103 V= 140 13 59% 123 55.9%D102EK43D53252 E9874D5109KKn93
Rond 6, som NS mot par 17, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
111NT N-1 -50 11 50% 134 55.4%D831084K10873K5 1094252ED954ED
121NT N-2 -200 11 50% 145 54.9%Kn4Kn865E109ED109 107297765432K4
Rond 7, som NS mot par 8, Margareta Sandberg - Per Sandberg
153 S-1 -100 12 55% 157 54.9%D932105K964K96 KKn63D8753E743
163NTD V+2 -1150 0 0% 157 51.0%E9EKKn94963972 Kn85107532874106
Rond 8, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
173 Ö-2 100 20 91% 177 53.7%108Kn986D976Kn86 K543754EEK1052
184 S-1 -100 6 27% 183 52.0%EKn96D8439Kn987 KD73E972D5ED6
Rond 9, som ÖV mot par 6, Agneta Danielsson - Marianne Nyberg
193 V-1 -100 14 64% 197 52.7%KD42D527510975 Kn10953E7E83Kn32
201NT N+1 -120 12 55% 209 52.8%963265KD76D93 754EKDKn4103652
Rond 10, som ÖV mot par 22, Kurt Norström - Lars Olsson
213NT S-1 100 20 91% 229 54.8%K10106510652EKn84 D952874343K32
222 V+3 200 22 100% 251 57.1%8764109610876K9 5EKD87EKn3Kn1083
Rond 11, som NS mot par 23, Anders Jakobsson - Eva Ribbenberg
232 N-1 -100 13 59% 264 57.2%Kn93D6Kn752D1042 KD54EKn5434Kn63
244 Ö-1 50 19 86% 283 58.5%E843E62108543D 102K953Kn962Kn92
Rond 12, som NS mot par 3, Anneli Sagersten - Björn Backlund
253NT V-3 300 22 100% 305 60.3%63DKn105KD102Kn62 Kn1087E96395E73
264 N= 620 21 95% 326 61.8%7DKn9853KD4E102 Kn1042K692KKn986