Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-05-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-05-02

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Jeanette Jensen - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Jan Berggren - Olan Hedström
15D N= 650 22 100% 22 100.0%KD876EKn876588 93K10942DKn7Kn93
24 Ö= -420 1 5% 23 52.5%7E9732Kn976D83 10852DE432KKn62
Rond 2, som ÖV mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
33NT V+1 630 19 86% 42 63.7%D2ED98437KKn75 K10965102KKn86E8
42 V+3 200 11 50% 53 60.2%E10873K1026Kn1065 KDKn65Kn64E8754
Rond 3, som NS mot par 24, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
53NT N+2 660 15 68% 68 61.8%KD532KDE103KDKn Kn10EKn7Kn642E853
63 Ö-1 100 19 86% 87 65.8%D9865542EKn1087 E43D8K98432D2
Rond 4, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
73NT S= 600 8 36% 95 61.6%D387510754E842 K64EDKn10EKKnK96
84 Ö-2 100 18 82% 113 64.1%K974210843K982 D52D108676EKn105
Rond 5, som NS mot par 22, Lennart Wiklund - Margaretha Nehrer
93 Ö= -140 1 5% 114 57.6%DKn3EK762D4D62 76853Kn875EKn108
104 V-1 100 19 86% 133 60.4%85298D7542Kn63 96E2EK63E10872
Rond 6, som ÖV mot par 21, Inger Byström - Ulla Blanck
114 S-1 50 2 9% 135 55.7%K2EKKn103EK2D105 Kn107484DKn109942
124 V= 420 15 68% 150 56.8%E6Kn87E963E853 KDKn74EK32107D6
Rond 7, som ÖV mot par 20, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
134 N+1 -650 5 23% 155 54.2%942DKn2E9861098 D7364DKn3K7643
143NT Ö+1 430 16 73% 171 55.5%D5EK76K1062732 E109610D95EK854
Rond 8, som NS mot par 19, Anneli Sagersten - Björn Backlund
153 S= 110 13 59% 184 55.7%Kn62ED7EKn107874 EK910549632EKn2
163 N-1 -50 4 18% 188 53.4%Kn59732KD10732Kn EK43ED105981084
Rond 9, som NS mot par 18, Yngve Sundberg - Leif Persson
171NT S-1 -50 5 23% 193 51.6%E87D8528321094 D42K1074K7EKKn8
184 Ö= -420 1 5% 194 49.0%6EK32KDKn953103 74310741086ED85
Rond 10, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Ylva Papp
193 V-1 100 19 86% 213 50.9%109798Kn10E98752 KDD42D9543KD6
201NT N= 90 3 14% 216 49.1%432Kn6E842E962 K97KD1073Kn5K54
Rond 11, som NS mot par 16, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
213NT V+3 -490 3 14% 219 47.4%DKn10965E108D1095 KKn86387434643
222 S+1 110 7 32% 226 46.7%DKn109943K10E542 72EKn106E98654D
Rond 12, som ÖV mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
232 V+2 170 8 36% 234 46.3%EKn84373D108EKn5 KDEKD964Kn2D94
243 Ö+1 170 17 77% 251 47.5%872Kn1064KKn65ED Kn103ED52E72854