Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-05-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-05-02

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Inger Olsson - Ulla Berglund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
14 N+1 -450 3 14% 3 14.0%Kn105DEK432K1072 E42310965ED654
22 Ö= 110 5 23% 8 18.5%EKDKKn85K851075 Kn96431064D10E94
Rond 2, som NS mot par 14, Jan Berggren - Olan Hedström
33 S-3 -150 11 50% 19 29.0%Kn843KKn7654D102 E7ED1095329643
43 V+2 -200 11 50% 30 34.2%92753DKn9K8732 4ED98K1032ED94
Rond 3, som NS mot par 13, Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg
53NT N+2 660 15 68% 45 41.0%KD532KDE103KDKn Kn10EKn7Kn642E853
62 Ö+2 -170 9 41% 54 41.0%D9865542EKn1087 E43D8K98432D2
Rond 4, som NS mot par 24, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
73NT S+1 630 17 77% 71 46.1%D387510754E842 K64EDKn10EKKnK96
81NT V-2 100 18 82% 89 50.6%K974210843K982 D52D108676EKn105
Rond 5, som NS mot par 23, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
92 Ö= -110 7 32% 96 48.6%DKn3EK762D4D62 76853Kn875EKn108
103 Ö= -140 7 32% 103 46.9%85298D7542Kn63 96E2EK63E10872
Rond 6, som ÖV mot par 22, Lennart Wiklund - Margaretha Nehrer
112NT Ö+1 150 18 82% 121 50.1%K2EKKn103EK2D105 Kn107484DKn109942
123NT Ö-1 -50 6 27% 127 48.2%E6Kn87E963E853 KDKn74EK32107D6
Rond 7, som NS mot par 21, Inger Byström - Ulla Blanck
134 N= 620 8 36% 135 47.2%1065EK1098710EDKn EKKn853K754252
143NT V+1 -430 6 27% 141 45.8%Kn42Kn9852Kn74109 K873D43E83DKn6
Rond 8, som ÖV mot par 20, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
153NT S= -600 0 0% 141 42.7%873Kn963K54K105 D1054K82D8D963
162 V+1 110 22 100% 163 46.3%1086Kn8Kn654D972 D972K64EEK653
Rond 9, som NS mot par 19, Anneli Sagersten - Björn Backlund
175 V-1 50 11 50% 174 46.5%E87D8528321094 D42K1074K7EKKn8
184 Ö-1 50 12 55% 186 47.0%6EK32KDKn953103 74310741086ED85
Rond 10, som NS mot par 18, Yngve Sundberg - Leif Persson
192 V+2 -170 13 59% 199 47.6%109798Kn10E98752 KDD42D9543KD6
201NT N+1 120 13 59% 212 48.2%432Kn6E842E962 K97KD1073Kn5K54
Rond 11, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Ylva Papp
213NT V+3 -490 3 14% 215 46.6%DKn10965E108D1095 KKn86387434643
224 Ö-3 300 16 73% 231 47.8%DKn109943K10E542 72EKn106E98654D
Rond 12, som ÖV mot par 16, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
234 V+1 650 18 82% 249 49.3%EKn84373D108EKn5 KDEKD964Kn2D94
24Pass 3 14% 252 47.8%872Kn1064KKn65ED Kn103ED52E72854