Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Ingalill Eriksson - Bengt Eldered

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
13NT N= 400 20 100% 20 100.0%KD42D52D64EK2 EKn39KKn9752983
22 V-1 50 16 80% 36 90.0%7KD1074D1082743 D1052E93E5E1085
Rond 2, som NS mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
33NT N+3 490 12 60% 48 80.0%EKn102E103EKn32E4 D9974KDKKn10865
43NT N= 600 19 95% 67 83.8%EKn95K103K83D63 642DKn92EK7542
Rond 3, som NS mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
52 V+2 -130 9 45% 76 76.0%652K854EK10853 KDKn7Kn65K92Kn62
64 Ö+1 -650 8 40% 84 70.0%10738KKn108D10843 EK9821075965Kn9
Rond 4, som ÖV mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
74 N= -620 2 10% 86 61.4%K6D974Kn94Kn962 D108536KD1051087
83 S-1 50 2 10% 88 55.0%109876D1082DKn43 K54EK9543EK85
Rond 5, som ÖV mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
96 Ö+1 1460 11 55% 99 55.0%E10EKKn853E8E65 KD92D1064KDKn22
105 N-2 200 18 90% 117 58.5%Kn87542Kn3E43K2 E109E887EKn8764
Rond 6, som ÖV mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
113NT Ö= 400 5 25% 122 55.5%K843KD42ED6E6 ED5763K97Kn1083
123NT N-2 200 17 85% 139 57.9%10954D65E7Kn1084 EK798432Kn5292
Rond 7, som NS mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
134 N-1 -100 4 20% 143 55.0%EK1093KD643Kn92 Kn861085EKD10863
145 V= -400 1 5% 144 51.4%D858752943E74 K97642K64DKn8Kn
Rond 8, som NS mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
153NT N-4 -400 0 0% 144 48.0%74E9EKKn732K65 DKn983DKn86439D
163NT V-1 100 16 80% 160 50.0%8764104Kn10632DKn Kn92EKn65D109754
Rond 9, som ÖV mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
173 V+3 170 7 35% 167 49.1%EKn64E542873E10 D7DEKD9642932
184 Ö+1 150 8 40% 175 48.6%D410ED84E87432 K9D985296KKn106
Rond 10, som NS mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
193 V-1 100 19 95% 194 51.1%Kn1071042DD107632 852E986EK987Kn
202 Ö-1 100 6 30% 200 50.0%K852KD87K81042 D934D109763K85
Rond 11, som NS mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
212 Ö-3 150 12 60% 212 50.5%E76375EK106543 K1095E10484E762
224D Ö= -790 0 0% 212 48.2%98643EK643665 7D10982932EKD8
Rond 12, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
232 Ö-2 200 20 100% 232 50.4%E92103D8KKn10652 D106EKn6410643D4
243 N= 140 12 60% 244 50.8%KKn4K753D102D107 E875Kn1094EKn854