Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Karin Lodin - Liz Callbo

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
13 S+2 150 18 90% 18 90.0%KD42D52D64EK2 EKn39KKn9752983
21NT S-1 -100 14 70% 32 80.0%7KD1074D1082743 D1052E93E5E1085
Rond 2, som NS mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
33NT N= 400 4 20% 36 60.0%EKn102E103EKn32E4 D9974KDKKn10865
42NT N+1 150 10 50% 46 57.5%EKn95K103K83D63 642DKn92EK7542
Rond 3, som ÖV mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
52 Ö+1 140 15 75% 61 61.0%E9310932D86D74 1084ED74EKn10739
64 Ö+1 650 12 60% 73 60.8%D6EKn63ED72K65 Kn54KD94243E72
Rond 4, som ÖV mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
74 N-1 100 14 70% 87 62.1%K6D974Kn94Kn962 D108536KD1051087
81 V+2 140 12 60% 99 61.9%109876D1082DKn43 K54EK9543EK85
Rond 5, som ÖV mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
96 Ö+1 1460 11 55% 110 61.1%E10EKKn853E8E65 KD92D1064KDKn22
104D Ö-2 -500 4 20% 114 57.0%Kn87542Kn3E43K2 E109E887EKn8764
Rond 6, som NS mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
113NT V= -400 15 75% 129 58.6%Kn10962E8Kn10842D 7Kn109553K97542
123NT S+1 630 20 100% 149 62.1%3EKKn10K108ED753 DKn8627D9643K6
Rond 7, som NS mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
135 N-1 -100 4 20% 153 58.8%EK1093KD643Kn92 Kn861085EKD10863
145 V= -400 1 5% 154 55.0%D858752943E74 K97642K64DKn8Kn
Rond 8, som ÖV mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
152NT N-2 200 14 70% 168 56.0%106K52D865E1072 EK52107104Kn9843
163NT V+1 630 17 85% 185 57.8%D1053KD2E874K2 EK9873K95E863
Rond 9, som NS mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
173NT Ö+2 -460 1 5% 186 54.7%K108531083Kn8765 92KKn976105KDKn4
184 Ö+1 -150 12 60% 198 55.0%Kn762Kn763K10325 E10853EK4Kn75D9
Rond 10, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
191D S-2 -300 2 10% 200 52.6%Kn1071042DD107632 852E986EK987Kn
203NT Ö-4 400 19 95% 219 54.8%K852KD87K81042 D934D109763K85
Rond 11, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
214 N= 620 19 95% 238 56.7%E76375EK106543 K1095E10484E762
223 S+3 230 10 50% 248 56.4%98643EK643665 7D10982932EKD8
Rond 12, som NS mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
232 V= -110 4 20% 252 54.8%E92103D8KKn10652 D106EKn6410643D4
244 S+1 450 20 100% 272 56.7%KKn4K753D102D107 E875Kn1094EKn854