Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Fritiof Modig - Bernt Strömberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
13NT N-2 100 12 60% 12 60.0%6K10874E103Kn764 109875EKn638D105
23D V-1 -100 2 10% 14 35.0%E83Kn8652KKn462 KKn9649763KDKn9
Rond 2, som ÖV mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
32 N= -110 18 90% 32 53.3%K65DKn108765732 8743K865294D9
43 S= -110 14 70% 46 57.5%KD3E986E741098 10877542DKn1065Kn
Rond 3, som ÖV mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
52 S+1 -140 0 0% 46 46.0%E9310932D86D74 1084ED74EKn10739
64 Ö= 620 1 5% 47 39.2%D6EKn63ED72K65 Kn54KD94243E72
Rond 4, som NS mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
74 N-1 -100 6 30% 53 37.9%E72EKn853E72D4 Kn94K102863EK53
81 V+2 -140 8 40% 61 38.1%ED3832E9410762 Kn762DKn10KKn7659
Rond 5, som NS mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
96 Ö+1 -1460 9 45% 70 38.9%849764Kn1098743 Kn76532109753KD
103 Ö+1 -170 6 30% 76 38.0%KD109654DKn9625 KD6372K105D1093
Rond 6, som ÖV mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
114 Ö-2 -100 0 0% 76 34.5%K843KD42ED6E6 ED5763K97Kn1083
123NT N-1 100 12 60% 88 36.7%10954D65E7Kn1084 EK798432Kn5292
Rond 7, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
135D Ö-1 200 9 45% 97 37.3%EK1093KD643Kn92 Kn861085EKD10863
145 S-4 -200 4 20% 101 36.1%D858752943E74 K97642K64DKn8Kn
Rond 8, som NS mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
153 N-1 -100 13 65% 114 38.0%74E9EKKn732K65 DKn983DKn86439D
161 Ö+2 -140 14 70% 128 40.0%8764104Kn10632DKn Kn92EKn65D109754
Rond 9, som NS mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
173NT Ö+1 -430 6 30% 134 39.4%K108531083Kn8765 92KKn976105KDKn4
183 Ö+2 -150 12 60% 146 40.6%Kn762Kn763K10325 E10853EK4Kn75D9
Rond 10, som NS mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
192D S-4 -800 0 0% 146 38.4%Kn1071042DD107632 852E986EK987Kn
202NT Ö-2 200 9 45% 155 38.8%K852KD87K81042 D934D109763K85
Rond 11, som NS mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
211NT Ö-1 50 3 15% 158 37.6%E76375EK106543 K1095E10484E762
224 S+1 450 16 80% 174 39.5%98643EK643665 7D10982932EKD8
Rond 12, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
231NT Ö+2 -150 0 0% 174 37.8%E92103D8KKn10652 D106EKn6410643D4
243 Ö= -110 4 20% 178 37.1%KKn4K753D102D107 E875Kn1094EKn854