Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Renate Rhodin - Jan Berggren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
13NT N-2 100 12 60% 12 60.0%6K10874E103Kn764 109875EKn638D105
23 N= -140 0 0% 12 30.0%E83Kn8652KKn462 KKn9649763KDKn9
Rond 2, som NS mot par 7, Lars Olsson - Kurt Norström
36NT N= 990 19 95% 31 51.7%EKn102E103EKn32E4 D9974KDKKn10865
43 Ö-1 100 3 15% 34 42.5%EKn95K103K83D63 642DKn92EK7542
Rond 3, som ÖV mot par 2, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
53 N= -110 3 15% 37 37.0%E9310932D86D74 1084ED74EKn10739
64 Ö+1 650 12 60% 49 40.8%D6EKn63ED72K65 Kn54KD94243E72
Rond 4, som NS mot par 8, Karin Lodin - Liz Callbo
74 N-1 -100 6 30% 55 39.3%E72EKn853E72D4 Kn94K102863EK53
81 V+2 -140 8 40% 63 39.4%ED3832E9410762 Kn762DKn10KKn7659
Rond 5, som ÖV mot par 3, Marianne Norström - Inger Olsson
96 Ö+1 1460 11 55% 74 41.1%E10EKKn853E8E65 KD92D1064KDKn22
105D N-1 200 18 90% 92 46.0%Kn87542Kn3E43K2 E109E887EKn8764
Rond 6, som NS mot par 9, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
113NT Ö= -400 15 75% 107 48.6%Kn10962E8Kn10842D 7Kn109553K97542
123NT N-2 -200 3 15% 110 45.8%3EKKn10K108ED753 DKn8627D9643K6
Rond 7, som ÖV mot par 4, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
135 N= -650 2 10% 112 43.1%5EKn9KD10863274 D74272Kn9754E5
144 Ö+1 150 12 60% 124 44.3%Kn3DKnEK1076D863 E10E109352K10952
Rond 8, som ÖV mot par 10, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
154 S-1 100 7 35% 131 43.7%106K52D865E1072 EK52107104Kn9843
163NT Ö+1 630 17 85% 148 46.2%D1053KD2E874K2 EK9873K95E863
Rond 9, som ÖV mot par 5, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
173 S-2 100 0 0% 148 43.5%EKn64E542873E10 D7DEKD9642932
185 Ö= 400 19 95% 167 46.4%D410ED84E87432 K9D985296KKn106
Rond 10, som ÖV mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
193 Ö= 140 7 35% 174 45.8%EK93Kn753EK984 D64KDKn10654325
203D S-2 500 20 100% 194 48.5%EKn76EKn5EKn42ED 1041096325Kn9763
Rond 11, som NS mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
212 S+2 170 14 70% 208 49.5%E76375EK106543 K1095E10484E762
224D Ö-5 1400 20 100% 228 51.8%98643EK643665 7D10982932EKD8
Rond 12, som ÖV mot par 6, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
231NT Ö+2 150 20 100% 248 53.9%K743982KKn2983 Kn85KD75E975E7
243 Ö= 110 16 80% 264 55.0%102EDKn9876543K D963862EK9632