Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-04-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-04-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Gunnel Modig - Ulla Blanck
13NT N-2 -100 8 40% 8 40.0%KD42D52D64EK2 EKn39KKn9752983
22 V+1 -140 11 55% 19 47.5%7KD1074D1082743 D1052E93E5E1085
Rond 2, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Björn Backlund
33NT N+2 460 7 35% 26 43.3%EKn102E103EKn32E4 D9974KDKKn10865
42NT N+2 180 13 65% 39 48.8%EKn95K103K83D63 642DKn92EK7542
Rond 3, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
53 N-1 -100 13 65% 52 52.0%652K854EK10853 KDKn7Kn65K92Kn62
64 Ö+1 -650 8 40% 60 50.0%10738KKn108D10843 EK9821075965Kn9
Rond 4, som NS mot par 16, Bert Hellström - Nils Wänglund
73NT N-1 -100 6 30% 66 47.1%E72EKn853E72D4 Kn94K102863EK53
81 V+1 -110 16 80% 82 51.2%ED3832E9410762 Kn762DKn10KKn7659
Rond 5, som ÖV mot par 15, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
96NT Ö+1 1470 20 100% 102 56.7%E10EKKn853E8E65 KD92D1064KDKn22
103 S+1 -130 10 50% 112 56.0%Kn87542Kn3E43K2 E109E887EKn8764
Rond 6, som ÖV mot par 14, Inger Byström - Bo Byléhn
114 Ö= 420 10 50% 122 55.5%K843KD42ED6E6 ED5763K97Kn1083
123NT N-1 100 12 60% 134 55.8%10954D65E7Kn1084 EK798432Kn5292
Rond 7, som ÖV mot par 13, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
135 N-1 100 16 80% 150 57.7%5EKn9KD10863274 D74272Kn9754E5
145 Ö-2 -100 1 5% 151 53.9%Kn3DKnEK1076D863 E10E109352K10952
Rond 8, som NS mot par 12, Renate Rhodin - Jan Berggren
154 S-1 -100 13 65% 164 54.7%74E9EKKn732K65 DKn983DKn86439D
163NT Ö+1 -630 3 15% 167 52.2%8764104Kn10632DKn Kn92EKn65D109754
Rond 9, som NS mot par 11, Ylva Papp - Agneta Danielsson
175 Ö+1 -420 10 50% 177 52.1%K108531083Kn8765 92KKn976105KDKn4
185 S-4 -400 1 5% 178 49.4%Kn762Kn763K10325 E10853EK4Kn75D9
Rond 10, som ÖV mot par 22, Marie-Louise Lestander - Barbro Andersson
193 Ö+1 170 16 80% 194 51.1%EK93Kn753EK984 D64KDKn10654325
202NT Ö-2 -200 11 55% 205 51.2%EKn76EKn5EKn42ED 1041096325Kn9763
Rond 11, som NS mot par 21, Lennart Wiklund - Sune Häggbom
212 Ö-1 50 3 15% 208 49.5%E76375EK106543 K1095E10484E762
221NT V-3 300 12 60% 220 50.0%98643EK643665 7D10982932EKD8
Rond 12, som NS mot par 20, Hans Selling - Tom Emanuelz
232 N= 90 9 45% 229 49.8%E92103D8KKn10652 D106EKn6410643D4
244 Ö-1 50 8 40% 237 49.4%KKn4K753D102D107 E875Kn1094EKn854