Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ann-Marie Norbäck - Britta Sundberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
11NT V+1 -120 15.0 75% 15 75.0%ED32Kn97529642 1084E94KD83D87
24 Ö+1 -450 11.0 55% 26 65.0%98108754EK8532 EK32Kn2DKn86543
Rond 2, som ÖV mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
34 S+2 -480 0.0 0% 26 43.3%5ED985109510764 Kn7432DKn842E52
43 V+2 200 12.0 60% 38 47.5%Kn98643104E6D72 EKKKn9852DKKn95
Rond 3, som NS mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
51NT Ö-1 50 14.0 70% 52 52.0%K1039743D321098 9872E65EKE652
63 V-1 100 15.0 75% 67 55.8%D7EK3D10942KD5 85294EKn7EKn1094
Rond 4, som ÖV mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
74 N+3 -710 18.0 90% 85 60.7%DKn9274Kn1097554 10653Kn2D86Kn1082
84 N+2 -480 4.0 20% 89 55.6%9621051075KKn965 Kn103E32KD841073
Rond 5, Frirond
9  - 9.9 50% 98.9 55.0%E942EKD72Kn265 Kn8Kn964K1087697
10  - 9.9 50% 108.8 54.5%K974D1054EK836 EKn86E762K9842
Rond 6, som NS mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
113NT V+1 -430 6.0 30% 114.8 52.3%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
122 V-3 150 18.0 90% 132.8 55.4%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
133 Ö-1 100 8.0 40% 140.8 54.2%Kn84D10ED543K103 2EK832Kn76Kn962
143 Ö= -140 0.0 0% 140.8 50.4%E75974EK831092 102EKn8532106KKn8
Rond 8, som ÖV mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
153 V= 110 11.0 55% 151.8 50.7%87593D965E1076 K6E65EK1073D98
161 N+1 -90 11.0 55% 162.8 50.9%10952D6E852KKn10 EK861097964986
Rond 9, som ÖV mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
171NT N-2 100 6.0 30% 168.8 49.7%982105EKn1098K42 EKD105E94K65106
183 Ö+3 230 6.0 30% 174.8 48.6%E963875D103E42 KD54ED7KD10876
Rond 10, som NS mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
194 Ö+1 -650 4.0 20% 178.8 47.1%983Kn10832Kn72D7 KKnD6543EKn9864
204 S-2 -200 2.0 10% 180.8 45.2%E942E5Kn8762D7 63KDKn1084310Kn106
Rond 11, som NS mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
213 V-1 50 14.0 70% 194.8 46.4%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
223NT N+2 460 19.0 95% 213.8 48.6%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
235 N-2 -200 8.0 40% 221.8 48.3%Kn2KD1086542985 K10963EKn9DKn4105
241NT V= -90 16.0 80% 237.8 49.6%1062KKn109764DKn5 E98DK98642Kn72