Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Inger Olsson - Marianne Norström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
12 Ö+1 -140 10.0 50% 10 50.0%ED32Kn97529642 1084E94KD83D87
24 Ö+1 -450 11.0 55% 21 52.5%98108754EK8532 EK32Kn2DKn86543
Rond 2, som NS mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
34 N= 420 11.0 55% 32 53.3%EK983KKn67DKn83 D10642107EK63K9
42 V-1 100 19.0 95% 51 63.8%D102E7Kn97531084 75D63K10842E63
Rond 3, som ÖV mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
51NT S= -90 3.0 15% 54 54.0%Kn54K898654KD3 ED6DKn102Kn107Kn74
64 S-1 50 8.0 40% 62 51.7%EKn10964D638632 K3Kn1087652K857
Rond 4, som ÖV mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
74 N+3 -710 18.0 90% 80 57.1%DKn9274Kn1097554 10653Kn2D86Kn1082
82NT S+4 -240 16.0 80% 96 60.0%9621051075KKn965 Kn103E32KD841073
Rond 5, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
93 Ö+1 -130 4.0 20% 100 55.6%E942EKD72Kn265 Kn8Kn964K1087697
102D Ö-2 500 12.0 60% 112 56.0%K974D1054EK836 EKn86E762K9842
Rond 6, som NS mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
113NT V-1 50 18.0 90% 130 59.1%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
122 S+1 140 12.0 60% 142 59.2%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
134 Ö-2 200 19.0 95% 161 61.9%Kn84D10ED543K103 2EK832Kn76Kn962
143 S= 140 12.0 60% 173 61.8%E75974EK831092 102EKn8532106KKn8
Rond 8, Frirond
15  - 11.4 57% 184.4 61.5%103DKn1072Kn42Kn54 EDKn942K848K32
16  - 11.4 57% 195.8 61.2%D743EKKnKD103E4 Kn85432Kn7D7532
Rond 9, som ÖV mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
174 V+1 450 18.0 90% 213.8 62.9%982105EKn1098K42 EKD105E94K65106
184 Ö= 420 14.0 70% 227.8 63.3%E963875D103E42 KD54ED7KD10876
Rond 10, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
193 V+2 -150 14.0 70% 241.8 63.6%983Kn10832Kn72D7 KKnD6543EKn9864
204 S-1 -100 11.0 55% 252.8 63.2%E942E5Kn8762D7 63KDKn1084310Kn106
Rond 11, som ÖV mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
214 V-1 -50 6.0 30% 258.8 61.6%Kn4E10976Kn108652 EK9865D98E5E7
223NT N+2 -460 1.0 5% 259.8 59.0%E10Kn87632Kn106104 D87643K9453Kn8
Rond 12, som NS mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
236 N-3 -300 6.0 30% 265.8 57.8%Kn2KD1086542985 K10963EKn9DKn4105
245D N-2 -300 8.0 40% 273.8 57.0%1062KKn109764DKn5 E98DK98642Kn72