Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-03-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-03-07

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunnel Sandberg - Klas Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Agneta Danielsson - Lena Svensson
13NT V= 400 20.0 100% 20 100.0%K9765K863E6K10 KnD10752Kn104EKn53
25D S-2 500 20.0 100% 40 100.0%EKKn3DKn96D74E7 D10765421096K109
Rond 2, som ÖV mot par 16, Barbro Andersson - Marie-Louise Lestander
34 S= -420 9.0 45% 49 81.7%5ED985109510764 Kn7432DKn842E52
44 V= 620 15.0 75% 64 80.0%Kn98643104E6D72 EKKKn9852DKKn95
Rond 3, som NS mot par 15, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
52 N-1 -100 4.0 20% 68 68.0%K1039743D321098 9872E65EKE652
63 N+1 130 19.0 95% 87 72.5%D7EK3D10942KD5 85294EKn7EKn1094
Rond 4, Frirond
7  - 13.1 66% 100.1 71.6%EED10853K2E963 K874K96E43KD7
8  - 13.1 66% 113.2 70.9%K8754KDKn87E98 ED964Kn632ED42
Rond 5, som NS mot par 13, Torsten Stier - Rolf Nyberg
94 N-1 -50 10.0 50% 123.2 68.6%E942EKD72Kn265 Kn8Kn964K1087697
104 N+2 680 20.0 100% 143.2 71.7%K974D1054EK836 EKn86E762K9842
Rond 6, som NS mot par 24, Anneli Sagersten - Lennart Wiklund
113NT Ö+2 -460 1.0 5% 144.2 65.6%Kn872DKn9652875 96387EKn3D10942
123 S-1 -100 4.0 20% 148.2 61.8%EKn108510863Kn982 K6ED109872KKn43
Rond 7, som ÖV mot par 23, Margareta Sandberg - Per Sandberg
132 Ö= 110 18.0 90% 166.2 64.0%EKD75Kn9549274 1096376K108ED85
142 Ö= 110 16.0 80% 182.2 65.1%KD9864K10Kn7643 Kn3D6D9542ED75
Rond 8, som NS mot par 22, Inger Byström - Bo Byléhn
152NT V= -120 6.0 30% 188.2 62.8%103DKn1072Kn42Kn54 EDKn942K848K32
164 S= 420 20.0 100% 208.2 65.1%D743EKKnKD103E4 Kn85432Kn7D7532
Rond 9, som ÖV mot par 21, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
172 V+1 140 9.0 45% 217.2 63.9%982105EKn1098K42 EKD105E94K65106
183 Ö+4 260 11.0 55% 228.2 63.4%E963875D103E42 KD54ED7KD10876
Rond 10, som NS mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
193 N-2 -100 18.0 90% 246.2 64.8%983Kn10832Kn72D7 KKnD6543EKn9864
204 S-1 -100 11.0 55% 257.2 64.3%E942E5Kn8762D7 63KDKn1084310Kn106
Rond 11, som NS mot par 19, Yngve Sundberg - Lars-Anders Svensson
214 V-2 100 18.0 90% 275.2 65.6%10734DKn10843243 D2KKn76532KKD9
224 S+2 170 3.0 15% 278.2 63.3%K52D5EKD8K652 Kn9E109742ED973
Rond 12, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Eivor Örlefors
234 N= 620 17.0 85% 295.2 64.2%Kn2KD1086542985 K10963EKn9DKn4105
245 N= 450 20.0 100% 315.2 65.7%1062KKn109764DKn5 E98DK98642Kn72