Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-28

Partävling, 10 bord, 19 par. Antal brickor: 24. Medel: 192.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Gunnel Modig - Britt Bergman
13NT N+1 -430 8.0 50% 8 50.0%Kn98874D647632 107K965EK1092109
25 Ö+1 420 5.0 31% 13 40.5%E108E53EKDKn1094 KD3KD763KD1063
Rond 2, som ÖV mot par 17, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
33 S-1 50 12.0 75% 25 52.0%82E84KKn98ED75 K5DKn1061076Kn982
44 V-2 -200 3.0 19% 28 43.8%E87DKnKD843543 953K10843276E2
Rond 3, som ÖV mot par 1, Bernt Strömberg - Fritiof Modig
53 Ö+2 200 4.0 25% 32 40.0%DKn10572ED1064E2 E983DKn32KDKn95
63NT Ö-1 -100 1.0 6% 33 34.3%E953ED91098EK5 KKn8272KKn75439
Rond 4, som ÖV mot par 19, Agneta Danielsson - Ylva Papp
74 N-3 300 13.0 81% 46 41.0%E6432D6K95976 KKn10Kn982D102K105
83 N-2 100 9.0 56% 55 42.9%EK95Kn843K7D82 1066ED852EKn953
Rond 5, som ÖV mot par 13, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
94 N-1 50 15.0 94% 70 48.6%Kn87874D754342 DD10932EKn86K53
103NT N= -600 0.0 0% 70 43.7%E63Kn982Kn107487 542E104D32ED102
Rond 6, som ÖV mot par 15, Liz Callbo - Roger Edholm
114 S+1 -450 6.0 38% 76 43.2%86E108710954Kn83 K5Kn52Kn82KD1042
122 N= -110 8.0 50% 84 43.8%2K1043KKn10631085 E875E8659K632
Rond 7, som NS mot par 9, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
133 N-1 -100 3.0 19% 87 41.8%105KKn63EDKn1094E 9742D8476DKn54
142 S+4 170 3.0 19% 90 40.2%E86KKnE1062EK83 D109E83KKn83Kn42
Rond 8, som ÖV mot par 18, Hans Selling - Tom Emanuelz
152 Ö-2 -100 5.0 31% 95 39.6%Kn109743K4ED7108 DKn985K653D652
163NT Ö+1 630 10.0 63% 105 41.1%841062EKKDKn1095 KD75E987DE832
Rond 9, som ÖV mot par 3, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
175D S-3 500 16.0 100% 121 44.5%K1065322D2K542 Kn74EKKn83109587
184 Ö-1 -50 7.0 44% 128 44.5%105EK862KKn95310 Kn87Kn43E107K932
Rond 10, som NS mot par 16, Egon Bohman - Inger Svensson
192NT N-2 -100 2.0 13% 130 42.8%Kn84K753KE10875 E952864ED7642
204 V-1 100 10.0 63% 140 43.9%K6ED107EK97663 KnKn54D10432KKn104
Rond 11, som NS mot par 7, Bengt Eldered - Ingalill Eriksson
214 Ö= -420 11.0 69% 151 45.0%D297KD87510975 K83105932EDKn86
224 S-1 -50 2.0 13% 153 43.6%1042EKKn65ED932 K7KD10976310654
Rond 12, som NS mot par 14, Anneli Sagersten - Björn Backlund
235 S= 600 13.0 81% 166 45.2%861063K10643974 EK73EED987DKn3
243NT V+2 -460 5.0 31% 171 44.6%1097610843E53Kn7 Kn532E54D109642