Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-14

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Staffan Hedman - Lennart Wiklund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Torsten Stier - Rolf Nyberg
13NT N+2 460 18 82% 18 82.0%EK63KDE85D842 D21097542K106EK
21NT N+1 120 22 100% 40 91.0%10732108K10982E2 5DKn94364KDKn73
Rond 2, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
34 N= 420 20 91% 60 91.0%D7543Kn103EK952 KKn9KDKn72D41043
43NT N+1 630 14 64% 74 84.2%K97K6E3EKD754 102D9874KD91098
Rond 3, som ÖV mot par 19, Margareta Sandberg - Per Sandberg
52 V= 90 14 64% 88 80.2%65396K9763282 E84ED753DEKn75
62 V+2 170 21 95% 109 82.7%987EKn54Kn1098K10 KD103KD10965743
Rond 4, som ÖV mot par 18, Ernst Lundgren - Staffan Lindeborg
73NT V= 600 17 77% 126 81.9%K1065210232K1052 Kn3EKDE9874E73
82 N-1 50 18 82% 144 81.9%432D52953D1052 E1075EKn874K1074
Rond 5, som NS mot par 17, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
94 S+1 450 21 95% 165 83.3%Kn9EKD10KKn42E102 KD764287210Kn98
103 N= 140 15 68% 180 81.8%Kn84EK108ED7384 E1072D5431064E10
Rond 6, som NS mot par 16, Lena Becksén - Bertil Häggström
116NT V+1 -1020 0 0% 180 74.4%109884262E10864 Kn54Kn659854353
122D Ö-6 1400 22 100% 202 76.5%EK862KD1094KD5 1087EKn9754KD62
Rond 7, som NS mot par 15, Eva Engström - Kerstin Engström
134 Ö-1 100 22 100% 224 78.3%KD1062DKn963DKn2 E858767542K64
144 N-1 -50 14 64% 238 77.3%97EKn10D3EKn10643 K1065KD8726987
Rond 8, som NS mot par 14, Björn Backlund - Anneli Sagersten
152 S= 90 18 82% 256 77.6%42D6Kn10985E543 863E732ED42Kn7
162 N+2 130 13 59% 269 76.4%E9565103EK10852 DKn103K1074K7963
Rond 9, som ÖV mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
173NT V+2 460 21 95% 290 77.5%E965E9107KKn742 D43K1052EKn8E83
182 Ö= 90 15 68% 305 77.0%829821097Kn9754 EKn97EKn105K42KD
Rond 10, som NS mot par 24, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
193NT N+1 430 21 95% 326 77.9%DKn1052EKn5E6965 876KKn98EDKn874
203 Ö+1 -130 0 0% 326 74.0%Kn82EK1075ED648 K95Kn98410921042
Rond 11, som ÖV mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
213 V+1 170 17 77% 343 74.2%Kn62108654D106K9 EKD874D923E103
223 Ö= 140 15 68% 358 73.9%ED42ED5438364 97KKn98DKn4D982
Rond 12, som NS mot par 22, Hans Selling - Agneta Danielsson
233NT S+2 660 22 100% 380 75.0%K1064E10643EKKn4 EKn73KD3298765
242D Ö-2 300 22 100% 402 76.1%DEDKn76K74K972 109842329E10653