Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2019-02-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2019-02-14

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Margareta Sandberg - Per Sandberg
15 S= 450 11 50% 11 50.0%EK63KDE85D842 D21097542K106EK
23 Ö= -140 5 23% 16 36.5%10732108K10982E2 5DKn94364KDKn73
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ernst Lundgren - Staffan Lindeborg
33NT S-1 50 15 68% 31 47.0%E108E653E765Kn6 6210984K982D87
43NT N+1 -630 8 36% 39 44.2%D854Kn105Kn652Kn2 EKn63E321087463
Rond 3, som ÖV mot par 17, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
52NT N-1 100 16 73% 55 50.0%65396K9763282 E84ED753DEKn75
61NT S-1 50 12 55% 67 50.8%987EKn54Kn1098K10 KD103KD10965743
Rond 4, som NS mot par 16, Lena Becksén - Bertil Häggström
73D N-3 -800 0 0% 67 43.6%D98793KKnKn9864 E4Kn87654D1065D
82NT S= 120 16 73% 83 47.2%KDKn6106ED42Kn93 98K93Kn86EK876
Rond 5, som NS mot par 15, Eva Engström - Kerstin Engström
94 S+1 450 21 95% 104 52.6%Kn9EKD10KKn42E102 KD764287210Kn98
101 S+4 200 21 95% 125 56.8%Kn84EK108ED7384 E1072D5431064E10
Rond 6, som NS mot par 14, Björn Backlund - Anneli Sagersten
116NT V= -990 6 27% 131 54.1%109884262E10864 Kn54Kn659854353
123NT S+2 660 17 77% 148 56.0%EK862KD1094KD5 1087EKn9754KD62
Rond 7, som NS mot par 13, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
134 Ö= -620 0 0% 148 51.7%KD1062DKn963DKn2 E858767542K64
143 Ö-1 50 18 82% 166 53.9%97EKn10D3EKn10643 K1065KD8726987
Rond 8, som ÖV mot par 24, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
151NT V= 90 14 64% 180 54.5%DKn107109463K1098 EK95KKn85K7D62
163D N= -470 2 9% 182 51.7%72EKn83ED42D74 K864D92Kn9865Kn
Rond 9, som NS mot par 23, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
173NT V-2 100 20 91% 202 54.0%K82DD964321065 Kn107Kn87643K5D9
183 V-4 200 22 100% 224 56.6%D103K7643Kn5332 K654DED86E1086
Rond 10, som ÖV mot par 22, Hans Selling - Agneta Danielsson
193D N-1 100 21 95% 245 58.6%EK94973KD42K3 3D10864210753102
202 V= 110 20 91% 265 60.2%3D6Kn873EKD953 ED1076432K5Kn76
Rond 11, som NS mot par 21, Torsten Stier - Rolf Nyberg
213 N+2 150 22 100% 287 62.1%10953EKKnE54754 73KKn9872DKn862
223 Ö= -140 7 32% 294 60.7%KKn86106272K753 10537EK10965EKn10
Rond 12, som NS mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
233NT N+1 630 17 77% 311 61.4%K1064E10643EKKn4 EKn73KD3298765
242 N+2 130 16 73% 327 61.9%DEDKn76K74K972 109842329E10653