Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-05-07

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lennart Sohlin - Sune Häggbom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Ingegerd Backlund - Marianne Norström
32 S-1 -50 9.0 41% 9 41.0%KKn297DKn1097Kn53 ED1098KKn10K41087
43NT S+1 630 8.0 36% 17 38.5%K8310972KDKn543 EKn92E74ED43E10
Rond 2, som NS mot par 15, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
53 V-2 100 8.8 40% 25.8 39.0%D86E73976D1054 E10Kn94KD542K96
63 N-1 -50 9.9 45% 35.7 40.5%EK32DKn9838394 Kn9876E6KKn1065Kn
Rond 3, som ÖV mot par 28, Arne Mulari - Renate Rhodin
73 S= -110 8.8 40% 44.5 40.4%KDKn9876D109932 E10962D1042K735
83NT S+2 -460 5.5 25% 50 37.8%10829765854326 K95EKn1021065432
Rond 4, som ÖV mot par 27, Ingemar Svensson - Agneta Danielsson
94 N+1 -450 11.0 50% 61 39.6%653KKn872Kn10875 E108742D98D653
103 V+1 130 11.0 50% 72 40.9%D872K96K86472 KnD82E10EKKn10854
Rond 5, som NS mot par 26, Elisabeth Domeij - Leif Rentzhog
115 Ö-3 150 21.9 100% 93.9 47.4%K964983D106K103 Kn85K10754E5Kn86
123 S+1 170 6.6 30% 100.5 45.7%KKn98E109854Kn86 ED10638KDKn93103
Rond 6, som NS mot par 25, Christer Hellström - Bo Byléhn
134 V+1 -650 11.0 50% 111.5 46.1%6962K872D10542 9543275Kn654E3
144D Ö-4 800 21.9 100% 133.4 50.6%EKn54964KDK953 982KKn5EKn104Kn64
Rond 7, som NS mot par 24, Ulf Henriksson - Henry Häljeryd
153 N+1 170 4.5 20% 137.9 48.2%E102EKKn86Kn5E72 Kn54975ED87KKn6
163D Ö-1 200 13.2 60% 151.1 49.1%ED1085429643E4 3K874K10KD9763
Rond 8, som NS mot par 22, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
174 S-1 -50 16.5 75% 167.6 50.8%DKnE3975432E103 K10327E108K9652
183 Ö-3 150 8.8 40% 176.4 50.1%K76EK2KnEKD942 Kn105751097641065
Rond 9, som ÖV mot par 21, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
193 N+2 -200 8.8 40% 185.2 49.5%Kn943Kn9295Kn653 K108754EKDKn104K
205D Ö-2 -500 21.9 100% 207.1 52.3%DKn543262EKn832 K8664953KD965
Rond 10, som NS mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
212NT Ö= -120 14.3 65% 221.4 53.0%K104Kn876534963 Kn52104KDKn2KD102
224 S+3 510 19.7 90% 241.1 54.9%Kn9653Kn62KD10E3 ED109543EKn5282
Rond 11, som ÖV mot par 19, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
234D N-1 200 21.9 100% 263 57.0%K3ED87653D3Kn3 4109EKKn106410754
244 S= -130 7.7 35% 270.7 56.0%1073D9749DKn1083 EK9882108E7654
Rond 12, som NS mot par 18, Margareta Sandberg - Per Sandberg
254 S+1 450 17.5 80% 288.2 57.0%5863104EKKn10876 E43EK107423242
263 S-2 -200 21.9 100% 310.1 58.8%E105Kn7642108632 K98763108D8DKn9