Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-05-07

Partävling, 14 bord, 27 par. Antal brickor: 24. Medel: 263.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ingalill Eriksson - Dan Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
12NT N+1 150 11.0 50% 11 50.0%Kn9EKKnED43Kn652 D72D9843K98710
23NT V= -400 8.8 40% 19.8 45.0%932DKn109397K95 EKn65K653108742
Rond 2, som NS mot par 18, Margareta Sandberg - Per Sandberg
32 S-1 -50 9.0 41% 28.8 43.7%KKn297DKn1097Kn53 ED1098KKn10K41087
43NT S+2 660 18.0 82% 46.8 53.2%K8310972KDKn543 EKn92E74ED43E10
Rond 3, som NS mot par 16, Ingegerd Backlund - Marianne Norström
51NT N+2 150 19.7 90% 66.5 60.6%D86E73976D1054 E10Kn94KD542K96
63 S= 140 15.4 70% 81.9 62.2%EK32DKn9838394 Kn9876E6KKn1065Kn
Rond 4, som ÖV mot par 15, Lars-Anders Svensson - Sverker Ernback
73 S+1 -130 2.3 10% 84.2 54.7%KDKn9876D109932 E10962D1042K735
83NT S+3 -490 0.1 0% 84.3 47.9%10829765854326 K95EKn1021065432
Rond 5, som NS mot par 28, Arne Mulari - Renate Rhodin
94 N+1 450 11.0 50% 95.3 48.1%KD9E742E104D93 Kn3KKn10659EK642
103 V+1 -130 11.0 50% 106.3 48.3%E1065E1053Kn5326 K943Kn74D97D93
Rond 6, som ÖV mot par 27, Ingemar Svensson - Agneta Danielsson
113 Ö= 110 18.6 85% 124.9 51.6%E32EKn2K984D72 D107D6Kn732E954
124 N= -620 5.5 25% 130.4 49.4%52DKn43E106E942 74K765272KD75
Rond 7, som NS mot par 26, Elisabeth Domeij - Leif Rentzhog
134 Ö= -620 18.6 85% 149 52.2%6962K872D10542 9543275Kn654E3
141NT S+2 150 17.5 80% 166.5 54.1%EKn54964KDK953 982KKn5EKn104Kn64
Rond 8, som NS mot par 24, Ulf Henriksson - Henry Häljeryd
194 V-1 100 5.5 25% 172 52.2%ED2ED10737E842 6K8658632D1097
204 N+2 680 11.0 50% 183 52.1%E7KKn8753KKn8104 109ED1092ED10747
Rond 9, som NS mot par 23, Lennart Berglund - Tom Emanuelz
212NT Ö= -120 14.3 65% 197.3 52.8%K104Kn876534963 Kn52104KDKn2KD102
224 S+1 450 6.6 30% 203.9 51.6%Kn9653Kn62KD10E3 ED109543EKn5282
Rond 10, som ÖV mot par 22, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
234 N= -620 2.3 10% 206.2 49.4%K3ED87653D3Kn3 4109EKKn106410754
246D V-3 -500 0.1 0% 206.3 46.9%1073D9749DKn1083 EK9882108E7654
Rond 11, som ÖV mot par 21, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
253 Ö= 140 19.7 90% 226 49.0%K9762Kn5EDKn979 DKn108D9K865D53
265 Ö+2 640 8.8 40% 234.8 48.5%DKn42E95963254 KD3EKKn10754EK7
Rond 12, som NS mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
272 S+2 170 18.0 82% 252.8 50.0%E2K765KDKn7672 KKn109654983DKn6
283 V-1 50 17.0 77% 269.8 51.1%10632KD752KD109 D72EKKn998E874