Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-23

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Arne Mulari - Renate Rhodin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
13 S-1 -50 13 59% 13 59.0%E104K310732ED97 KD3284K864K32
23NT Ö-2 100 19 86% 32 72.5%74ED109853K752 Kn863Kn72EKn8D64
Rond 2, som ÖV mot par 13, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
35 S+2 -440 5 23% 37 56.0%9643E10754KnD98 1082DKn2865Kn1075
41NT S+1 -120 0 0% 37 42.0%Kn8EK108732K1087 EK1064753D10952
Rond 3, som NS mot par 24, Rune Lind - Reidar Cedersund
52 Ö+1 -140 15 68% 52 47.2%Kn97K6210852K75 K65287K3E10842
63 N-2 -100 6 27% 58 43.8%K963E5D1052Kn52 E74DKnEKn8710864
Rond 4, som NS mot par 23, Henry Häljeryd - Bo Byléhn
73 V+2 -200 14 64% 72 46.7%4D62Kn5EKD8764 9531097K9874Kn5
83 S= 140 8 36% 80 45.4%Kn710743EK7ED107 EK32D65Kn3K643
Rond 5, som NS mot par 22, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
92 S= 110 7 32% 87 43.9%8ED2EKn932KKn53 EKn76286K87E72
103 V-1 100 3 14% 90 40.9%6KD942D1086Kn96 E5EKn8397EK1043
Rond 6, som ÖV mot par 21, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
112 N+1 -140 14 64% 104 43.0%K954EKn8EKD947 866432853D632
122NT V+1 150 13 59% 117 44.3%K1063E106726432 DKn9K85DKn54EDKn
Rond 7, som ÖV mot par 20, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
133D V-1 -200 1 5% 118 41.3%D9D10764K109ED6 K875433DKn8387
143 V= 140 6 27% 124 40.3%DKn1063KKn7EED65 92ED1043Kn32Kn93
Rond 8, som NS mot par 19, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
154D V-1 100 4 18% 128 38.8%EK91086ED652E7 KnKDKn9754108398
163NT S-1 -50 5 23% 133 37.8%D9764K1075K6KKn E2EKn98ED210542
Rond 9, som NS mot par 18, Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt
173NT S= 400 17 77% 150 40.1%ED98Kn5E10976102 5K9842KKnEKD73
181NT N-2 -200 1 5% 151 38.2%K9543652ED53D D6EK964KKn10976
Rond 10, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Hans Selling
192 V-1 100 10 45% 161 38.5%52E7E974KD1086 E1086Kn1065Kn10693
204 S+1 650 20 91% 181 41.1%D8E96543Kn4964 EKKn42KEK52DKn2
Rond 11, som NS mot par 16, Jan Söderberg - Göran Olsson
215 N-1 -100 1 5% 182 39.4%Kn62EKK1052EKn53 109E963KD109874
223NT V-1 100 17 77% 199 41.1%D854E873K8653 976D105E10841042
Rond 12, som ÖV mot par 15, Jan Berggren - Inger Byström
236D N-2 500 17 77% 216 42.7%KD10965109395KKn E842EDKn72D1086
242NT Ö= 120 7 32% 223 42.2%D5KDKnEK10ED764 Kn86729875KKn85