Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-23

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Said Eliasson - Eivor Örlefors

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Henry Häljeryd - Bo Byléhn
12 Ö+1 -140 2 9% 2 9.0%E104K310732ED97 KD3284K864K32
23 V= -110 10 45% 12 27.0%74ED109853K752 Kn863Kn72EKn8D64
Rond 2, som NS mot par 22, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
33 S+3 170 5 23% 17 25.7%EDKn759863D264 KKEK109743EK32
41NT S-2 -200 3 14% 20 22.8%952DKn98654D93 D73642EKKnEKn64
Rond 3, som NS mot par 21, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
52 Ö= -110 18 82% 38 34.6%Kn97K6210852K75 K65287K3E10842
61 N= 80 20 91% 58 44.0%K963E5D1052Kn52 E74DKnEKn8710864
Rond 4, som ÖV mot par 20, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
73NT N-1 100 2 9% 60 39.0%EKKn7KKn54ED1063 D10862E83210932
83NT N-1 50 20 91% 80 45.5%D109KKn821085Kn92 8654E9D964285
Rond 5, som ÖV mot par 19, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
93 N= -110 15 68% 95 48.0%KD1053KnD10541098 94K10975436D64
104 V-2 -200 13 59% 108 49.1%98731075E43287 KDKn10426KKn5D52
Rond 6, som NS mot par 18, Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt
112 N+2 170 16 73% 124 51.3%EDKn1072109710EK9 3KD5Kn762Kn10854
122 V= -110 20 91% 144 54.6%752974293K975 E84DKn3EK1086108
Rond 7, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Hans Selling
132NT Ö-2 200 21 95% 165 57.7%102KKn852E6K1043 EKn6E97542Kn952
143NT V+1 -430 3 14% 168 54.6%K92K8764K10874 E8754865D10952
Rond 8, som NS mot par 16, Jan Söderberg - Göran Olsson
155 N-3 -300 0 0% 168 50.9%EK91086ED652E7 KnKDKn9754108398
163NT S= 400 10 45% 178 50.6%D9764K1075K6KKn E2EKn98ED210542
Rond 9, som NS mot par 15, Jan Berggren - Inger Byström
172 S+2 130 8 36% 186 49.7%ED98Kn5E10976102 5K9842KKnEKD73
182 V-1 50 4 18% 190 47.9%K9543652ED53D D6EK964KKn10976
Rond 10, som ÖV mot par 14, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
192 N-2 100 17 77% 207 49.5%Kn73842D852EKn4 KD94KD93K3752
204 S-1 100 22 100% 229 52.0%653D829873K85 1097Kn107D106E1073
Rond 11, som NS mot par 13, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
215 S+1 620 13 59% 242 52.3%Kn62EKK1052EKn53 109E963KD109874
223NT V= -600 5 23% 247 51.0%D854E873K8653 976D105E10841042
Rond 12, som ÖV mot par 24, Rune Lind - Reidar Cedersund
236D N-2 500 17 77% 264 52.1%KD10965109395KKn E842EDKn72D1086
244 Ö= 130 12 55% 276 52.2%D5KDKnEK10ED764 Kn86729875KKn85