Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-23

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Yngve Sundberg - Sverker Ernback

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
13NT N-1 -50 13 59% 13 59.0%E104K310732ED97 KD3284K864K32
21NT Ö+3 -180 4 18% 17 38.5%74ED109853K752 Kn863Kn72EKn8D64
Rond 2, som NS mot par 24, Rune Lind - Reidar Cedersund
33 S+3 170 5 23% 22 33.3%EDKn759863D264 KKEK109743EK32
41NT S-1 -100 14 64% 36 41.0%952DKn98654D93 D73642EKKnEKn64
Rond 3, som NS mot par 23, Henry Häljeryd - Bo Byléhn
52 Ö+2 -170 7 32% 43 39.2%Kn97K6210852K75 K65287K3E10842
62 N= 110 22 100% 65 49.3%K963E5D1052Kn52 E74DKnEKn8710864
Rond 4, som NS mot par 22, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
74 V+1 -650 6 27% 71 46.1%4D62Kn5EKD8764 9531097K9874Kn5
83NT N+2 460 22 100% 93 52.9%Kn710743EK7ED107 EK32D65Kn3K643
Rond 5, som NS mot par 21, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
93NT N+1 430 15 68% 108 54.6%8ED2EKn932KKn53 EKn76286K87E72
103 V-1 100 3 14% 111 50.5%6KD942D1086Kn96 E5EKn8397EK1043
Rond 6, som NS mot par 20, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
113 V-3 150 12 55% 123 50.9%EDKn1072109710EK9 3KD5Kn762Kn10854
121NT V+2 -150 9 41% 132 50.1%752974293K975 E84DKn3EK1086108
Rond 7, som NS mot par 19, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
132 N-2 -200 5 23% 137 48.0%102KKn852E6K1043 EKn6E97542Kn952
143 V= -140 16 73% 153 49.8%K92K8764K10874 E8754865D10952
Rond 8, som NS mot par 18, Inger Svensson - Inga-Lisa Svanstedt
155 S= 650 17 77% 170 51.6%EK91086ED652E7 KnKDKn9754108398
164 N-1 -50 5 23% 175 49.8%D9764K1075K6KKn E2EKn98ED210542
Rond 9, som NS mot par 17, Agneta Danielsson - Hans Selling
173 S+1 170 12 55% 187 50.1%ED98Kn5E10976102 5K9842KKnEKD73
182 V-3 150 15 68% 202 51.1%K9543652ED53D D6EK964KKn10976
Rond 10, som NS mot par 16, Jan Söderberg - Göran Olsson
191NT V+2 -150 0 0% 202 48.4%52E7E974KD1086 E1086Kn1065Kn10693
204 S= 620 7 32% 209 47.6%D8E96543Kn4964 EKKn42KEK52DKn2
Rond 11, som NS mot par 15, Jan Berggren - Inger Byström
215D Ö-1 100 4 18% 213 46.2%Kn62EKK1052EKn53 109E963KD109874
223NT V= -600 5 23% 218 45.1%D854E873K8653 976D105E10841042
Rond 12, som NS mot par 14, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
234 Ö= -620 1 5% 219 43.4%K4K432ED87542 Kn73865EKn710963
243NT Ö+1 -430 1 5% 220 41.8%K9798653Kn31092 E10432E104D6423