Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-02

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ann-Marie Norbäck - Marianne Norström
32NT Ö-2 200 18 82% 18 82.0%D3Kn73K98K10974 EKn5D86E766532
42 V+1 -140 19 86% 37 84.0%E63Kn6K109753K7 8E108384DKn10932
Rond 2, som NS mot par 14, Arne Mulari - Renate Rhodin
54 V= -420 4 18% 41 62.0%421098KD1084E87 83EDKn752910965
62NT Ö-2 200 20 91% 61 69.2%ED6DKn564K10743 108210632K1082D2
Rond 3, som ÖV mot par 26, Christer Hellström - Bo Byléhn
74 S= -620 4 18% 65 59.0%Kn62E42D9EDKn43 105DKn1075864376
83NT N-3 150 22 100% 87 65.8%10983Kn109686E32 K2E832KKn53D87
Rond 4, som ÖV mot par 25, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
93 N+1 -170 5 23% 92 59.7%4Kn93E9632ED84 1052E5KKn87K632
104 S-1 100 13 59% 105 59.6%K842D8764210910 10K3ED874D9853
Rond 5, som NS mot par 24, Margareta Ljunggren - Marianne Nyberg
114 Ö+1 -450 2 9% 107 54.0%E10264D1042KKn73 D95D7E7D108542
123NT Ö+2 -460 2 9% 109 49.5%E4E8542Kn821083 D9653D76109752
Rond 6, som NS mot par 23, Britt Bergman - Leif Persson
132 Ö-1 100 12 55% 121 50.0%E8364E98732Kn7 Kn654EK7532K103
143NT Ö+3 -490 0 0% 121 45.8%KKn109538K94362 76KKn1042Kn72D87
Rond 7, som NS mot par 22, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
155 S-1 -100 0 0% 121 42.3%863E3K8598764 EK9596EDKn1092E
164 S= 420 19 86% 140 45.4%9642EKn85EK85K 5KD96Kn1043DKn72
Rond 8, som NS mot par 21, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
173 Ö-1 50 15 68% 155 46.9%Kn10837424310962 K6EKn1053E72DKn8
185 S= 650 7 32% 162 46.0%10969842KD5392 EKDKn73210EKKn86
Rond 9, som ÖV mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
193NT Ö= 600 18 82% 180 48.1%EKn54Kn8E974ED3 K8107432KDKn1065
202 S+2 -130 20 91% 200 50.5%E42EKn62982863 D10971087436Kn107
Rond 10, som NS mot par 19, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
214 N+1 650 22 100% 222 53.1%EK6K64KD82764 Kn984DKn8729EKn3
223NT S+1 430 13 59% 235 53.4%D94D106KKn107454 EK76EK8D2DKn98
Rond 11, som ÖV mot par 18, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
233 N-2 200 18 82% 253 54.8%102E6542EDKnE92 7643K10109754D4
242 Ö+1 140 17 77% 270 55.8%EKn9864E2987K7 105Kn854E53E954
Rond 12, som NS mot par 17, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
253 V= -140 11 50% 281 55.5%109Kn76532106398 KDKnE9D952DKn104
263NT Ö-2 200 18 82% 299 56.6%E103EKn109964383 9748754KDKn824