Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-04-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-04-02

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Yngve Sundberg - Ola Bergqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Arne Mulari - Renate Rhodin
16 N= 920 20 91% 20 91.0%DK86ED542K1085 E92E10943K1093E
23NT N+1 630 13 59% 33 75.0%D63KKn3D43EK82 102D7EKKn6D7654
Rond 2, som NS mot par 26, Christer Hellström - Bo Byléhn
3Pass 9 41% 42 63.7%D3Kn73K98K10974 EKn5D86E766532
44 Ö+1 -650 0 0% 42 47.8%E63Kn6K109753K7 8E108384DKn10932
Rond 3, som ÖV mot par 25, Margaretha Holmlund - Lars Hedberg
54 Ö= 420 18 82% 60 54.6%EKn96K63EKn72K2 KD10754653DKn43
62NT Ö-1 -100 5 23% 65 49.3%K75E94DKn7EKn98 Kn943K87E95365
Rond 4, som ÖV mot par 24, Margareta Ljunggren - Marianne Nyberg
73 N+1 -170 19 86% 84 54.6%Kn62E42D9EDKn43 105DKn1075864376
81 S+2 -140 6 27% 90 51.1%10983Kn109686E32 K2E832KKn53D87
Rond 5, som NS mot par 23, Britt Bergman - Leif Persson
93 N+1 170 17 77% 107 54.0%ED876D76D105410 KKn93K10842Kn975
104 S-2 -200 4 18% 111 50.4%D3E105K63EKKn76 EKn9765Kn9Kn5242
Rond 6, som NS mot par 22, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
114 S-2 -100 16 73% 127 52.5%E10264D1042KKn73 D95D7E7D108542
123NT Ö+1 -430 11 50% 138 52.2%E4E8542Kn821083 D9653D76109752
Rond 7, som NS mot par 21, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
131D Ö= -140 4 18% 142 49.6%E8364E98732Kn7 Kn654EK7532K103
143NT Ö+1 -430 6 27% 148 48.0%KKn109538K94362 76KKn1042Kn72D87
Rond 8, som NS mot par 20, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
155 S= 600 15 68% 163 49.3%863E3K8598764 EK9596EDKn1092E
164 S= 420 19 86% 182 51.6%9642EKn85EK85K 5KD96Kn1043DKn72
Rond 9, som ÖV mot par 19, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
172 V-1 -50 7 32% 189 50.5%EDD986D965K74 97542KKKn108E53
181 S+5 -230 20 91% 209 52.7%84KKn63E862543 5ED1075Kn974D107
Rond 10, som NS mot par 18, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
193NT V-1 100 20 91% 229 54.7%10962ED9563KKn2 D73K6852109874
203NT N+2 660 16 73% 245 55.6%K86D95Kn43K952 Kn53KEKD1075ED4
Rond 11, som ÖV mot par 17, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
211NT N+3 -180 11 50% 256 55.4%10753E3EKn1065102 D21095743KD985
223NT S+1 -430 9 41% 265 54.7%10852752E98563 Kn3Kn94363EK1072
Rond 12, som NS mot par 16, Jan Berggren - Inger Byström
233 Ö-1 100 12 55% 277 54.7%KDKn985DKn9K2105 E873863KKn8763
242 Ö= -110 15 68% 292 55.3%321097KDKn106Kn83 KD7KD6342D1062