Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-03-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-03-26

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Dan Mattsson - Ingalill Eriksson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Lars Hedberg - Margaretha Holmlund
12 Ö= 110 18.0 82% 18 82.0%E65K1093D1095D3 8743864EKE642
21 Ö= 80 14.0 64% 32 73.0%ED962E7E762K9 KKn108432Kn83Kn107
Rond 2, som NS mot par 12, Britt Bergman - Leif Persson
53 V-1 50 14.0 64% 46 70.0%K8742D4764395 E5K9865D9EKn43
63 Ö= -140 2.0 9% 48 54.8%DKn102632K9D1095 94KKn94E1043274
Rond 3, som ÖV mot par 13, Bengt Eldered - Åke Åberg
92NT N+1 -150 5.0 23% 53 48.4%D8798742D10E102 EK2Kn3Kn9852643
104 V= 620 6.0 27% 59 44.8%EKD62729732E5 1085EKn105E6K862
Rond 4, som ÖV mot par 6, Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson
114 V-1 -50 8.0 36% 67 43.6%7587876329742 E63ED52DEK1086
123NT N+1 -630 11.0 50% 78 44.4%KD652Kn109547K3 10877638432D74
Rond 5, som ÖV mot par 14, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
133NT Ö+2 660 11.0 50% 89 45.0%E7EKD2D65K863 KKn1095410EKKn745
143NT S= -400 8.0 36% 97 44.1%Kn969865K8D983 D108K74Kn1093Kn102
Rond 6, som NS mot par 7, Renate Rhodin - Arne Mulari
154 V= -420 6.0 27% 103 42.5%98976Kn8742Kn76 E65DKn5D3KD952
163NT N+1 430 21.0 95% 124 46.9%ED7KD42D75D104 KKn6E10432K7653
Rond 7, som ÖV mot par 15, Hans Selling - Lennart Berglund
173NT V= 400 22.0 100% 146 51.0%1086Kn1039843K53 E75EK98KD102E10
183NT Ö= 400 14.0 64% 160 51.9%EKn106E72KED952 32K10965E832Kn3
Rond 8, som NS mot par 8, Rolf Lindström - Åke Nylén
193 Ö= -140 1.0 5% 161 48.8%63297109659654 EDK63KD3KDKn32
204 Ö-1 100 2.0 9% 163 46.3%74ED103E1072KD3 10932K96542D54
Rond 9, som ÖV mot par 1, Yngve Sundberg - Sverker Ernback
213NT N+1 -630 9.0 41% 172 46.0%KKn8743Kn8641086 109K9643KKn952Kn
224 S-1 50 10.0 45% 182 45.9%EKn2KD10821087Kn8 KD105543D94D109
Rond 10, som NS mot par 9, Per Sandberg - Margareta Sandberg
231NT Ö+2 -150 7.0 32% 189 45.2%DKn963E10753546 84942DKn9EKn1074
242 Ö+2 -170 6.2 28% 195.2 44.4%10KD965EKn210732 K76541081098755
Rond 11, som ÖV mot par 2, Bernt Strömberg - Fritiof Modig
252 Ö+2 170 15.0 68% 210.2 45.5%D108EK97E1091086 Kn7432D86546E7
264 V+2 680 21.0 95% 231.2 47.7%D42K8721098643 3EDKn103EKKn863K
Rond 12, som ÖV mot par 10, Jeanette Jensen - Ylva Papp
274 N-1 50 18.0 82% 249.2 49.2%K5E108ED63Kn982 109Kn943Kn52D764
284 N-2 200 21.0 95% 270.2 51.1%10953EK93210942 D42EKn9DKn7Kn875