Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-03-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-03-12

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Sune Häggbom - Lennart Sohlin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
12 Ö-2 100 18.0 82% 18 82.0%K1098EDKn6E2D103 6410854D1087572
23NT N+1 630 20.0 91% 38 86.5%K3EKn82D63KD87 EKn1052KD4102953
Rond 2, som NS mot par 16, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
34 S+3 510 19.7 90% 57.7 87.7%EK97EDKn9696E7 DKn654K2KKn41054
43 N-2 -200 12.1 55% 69.8 79.5%EKn98542DKn6565 763K865D42Kn109
Rond 3, som NS mot par 30, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
53 Ö-3 150 21.0 95% 90.8 82.6%D1094E3K1076543 D976546KD954D
64 Ö-1 100 21.0 95% 111.8 84.7%EKn4102Kn10543EKn3 KD105974D98986
Rond 4, som NS mot par 29, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
72 V= -90 17.5 80% 129.3 84.0%D532E63DKn10783 Kn109K59843DKn72
82 S+1 140 19.7 90% 149 84.8%873Kn10754K3D95 EK654E6ED5832
Rond 5, som NS mot par 28, Margareta Sandberg - Per Sandberg
92 V= -110 16.5 75% 165.5 83.7%1041052K64D10642 K9EK963E2Kn753
104 Ö+1 -650 2.3 10% 167.8 76.3%D22E1043EKDKn52 Kn97654343DKn87
Rond 6, som NS mot par 24, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
174 V+2 -480 9.9 45% 177.7 73.5%1075K6D652D1092 9843Kn105983Kn83
185 Ö= -400 7.7 35% 185.4 70.2%EK10543Kn86KD65 D97108763973Kn7
Rond 7, som ÖV mot par 23, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
194 Ö+2 680 21.9 100% 207.3 72.5%D109754E43K875 EKKn8D9Kn94EK64
204 V+1 650 9.9 45% 217.2 70.6%9876DKn2KD91087 EDE9853E853KD
Rond 8, som ÖV mot par 22, Elisabeth Domeij - Ulla Berglund
214 S+2 -170 17.5 80% 234.7 71.2%D105EK10852D6D2 86432Kn94Kn85310
222 Ö+1 140 13.2 60% 247.9 70.5%D982KD7K103ED9 E763Kn65D9Kn542
Rond 9, som ÖV mot par 21, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
234 Ö+2 680 15.4 70% 263.3 70.5%EKn87543E964E7 KDD4KD752Kn432
244 S+2 -480 0.1 0% 263.4 66.6%K875KD97410642 854EKn953KD975
Rond 10, Frirond
25  - 14.7 67% 278.1 66.6%EK962Kn885K1043 75K10754397D96
26  - 14.7 67% 292.8 66.6%E9752Kn854210D6 84E6EKKn9642Kn2
Rond 11, som NS mot par 19, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
274 N= 420 17.0 77% 309.8 67.1%85EK862KnEK653 Kn42D1097K1052D10
283 S+2 150 19.0 86% 328.8 68.0%K10Kn854942E1085 432E9E8K97643
Rond 12, som ÖV mot par 18, Arne Mulari - Renate Rhodin
296 Ö-1 -100 2.3 10% 331.1 65.4%EKn98732EK2D98 KD96ED6549KKn3
303NT Ö+3 490 21.9 100% 353 66.9%K43Kn1098EDED97 108752EKKn102KKn5