Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-03-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-03-12

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Åke Nylén - Rolf Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
72 Ö+2 -170 5.5 25% 5.5 25.0%D532E63DKn10783 Kn109K59843DKn72
82 S= 110 9.9 45% 15.4 35.0%873Kn10754K3D95 EK654E6ED5832
Rond 2, som ÖV mot par 18, Arne Mulari - Renate Rhodin
92 V+1 140 12.1 55% 27.5 41.7%E85DKn874D10839 DKn7632Kn975EK8
104 S-1 100 8.8 40% 36.3 41.2%E108EKn986K95210 KKD10757698643
Rond 3, som ÖV mot par 17, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
113 S= -140 13.2 60% 49.5 45.0%D1094D76E752Kn6 Kn352DKn106K9532
121NT N-1 100 20.8 95% 70.3 53.3%D84K104Kn4Kn9765 753265ED106K82
Rond 4, som ÖV mot par 16, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
133 V+1 170 19.7 90% 90 58.6%K9262D6548754 ED843D49EKKn92
144 V+1 450 16.5 75% 106.5 60.6%D63E32K1073D75 KKn8752KEKnK984
Rond 5, som NS mot par 30, Sven Nyberg - Lennart Lindqvist
154 V+1 -450 18.6 85% 125.1 63.3%K764E529632107 Kn874Kn1075Kn9632
164 S-1 -50 2.3 10% 127.4 58.0%K421082964EKKn9 10EKD973E1031072
Rond 6, som NS mot par 29, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
173NT Ö+2 -460 13.2 60% 140.6 58.2%1075K6D652D1092 9843Kn105983Kn83
185D Ö= -550 2.3 10% 142.9 54.2%EK10543Kn86KD65 D97108763973Kn7
Rond 7, som ÖV mot par 28, Margareta Sandberg - Per Sandberg
194 Ö+1 650 12.1 55% 155 54.2%D109754E43K875 EKKn8D9Kn94EK64
203 V+3 230 2.3 10% 157.3 51.1%9876DKn2KD91087 EDE9853E853KD
Rond 8, som NS mot par 27, Hans Selling - Lars Hedberg
213 S+3 170 4.5 20% 161.8 49.0%KnD63E10972EKn97 EK977K4K86543
224D Ö-1 200 17.5 80% 179.3 50.9%K105E10982EKn763 Kn4438542K10876
Rond 9, som NS mot par 26, Jan Berggren - Inger Byström
234 Ö+1 -650 15.4 70% 194.7 52.1%102321083K109865 96KKn1098765EKnD
244 S+1 450 17.5 80% 212.2 53.6%9632KD106421063 EDKn1073EKn82EKn8
Rond 10, som NS mot par 25, Rune Lind - Reidar Cedersund
253 S-2 -100 17.5 80% 229.7 55.0%EK962Kn885K1043 75K10754397D96
263 S-1 -100 7.7 35% 237.4 54.0%E9752Kn854210D6 84E6EKKn9642Kn2
Rond 11, som NS mot par 24, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
272 N+3 200 10.0 45% 247.4 53.6%85EK862KnEK653 Kn42D1097K1052D10
282 V-2 100 9.0 41% 256.4 53.0%K10Kn854942E1085 432E9E8K97643
Rond 12, som NS mot par 23, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
294 Ö+1 -650 6.6 30% 263 52.0%10743KKnKn4310742 85210D108765E65
304 V-1 50 19.7 90% 282.7 53.6%EKn96KD6573832 D7432986541064