Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2019-03-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2019-03-05

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Siv Lindgren - Staffan Lindeborg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 26, Hans Selling - Agneta Danielsson
14 V-2 100 3 14% 3 14.0%3E438542E10983 952KKn109876EK6
2Pass 10 45% 13 29.5%EKn107EKn9272Kn62 64K103D106E10843
Rond 2, som ÖV mot par 25, Arne Mulari - Renate Rhodin
31 N+2 -140 20 91% 33 50.0%Kn52KKn632Kn9464 3ED1054D765K82
44 Ö+1 650 14 64% 47 53.5%EDKn106K510962EK K94Kn984EKn7D64
Rond 3, som NS mot par 24, Britta Sundberg - Ingrid Wahlberg
54 V-1 50 19 86% 66 60.0%D10D107486321098 E9652ED94ED74
62 Ö+1 -140 2 9% 68 51.5%KD84K92K965K7 97E43108742Kn43
Rond 4, som ÖV mot par 23, Lennart Wiklund - Staffan Hedman
73 S-1 100 0 0% 68 44.1%E443EDKnEDKn632 K5752K10764325
83 Ö-2 -100 2 9% 70 39.8%E4EDKn108Kn108496 KKn1086963EKKn102
Rond 5, som NS mot par 22, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
91NT Ö+4 -210 2 9% 72 36.3%EK10KD6Kn54Kn652 Kn42Kn10953109873
102 S+2 170 16 73% 88 40.0%8732ED87D10387 E965102E84ED54
Rond 6, som NS mot par 20, Rune Lind - Reidar Cedersund
133 S+1 130 19 86% 107 44.2%Kn81053EK10K9842 K952DKn9862E103
144 S+1 450 16 73% 123 46.6%Kn6593K865E1098 ED10873E84ED94
Rond 7, som NS mot par 19, Björn Backlund - Åke Lindström
152 Ö+1 -110 3 14% 126 44.1%EK54E97849754 Kn1073KKn6953DKn10
162 N= 90 11 50% 137 44.5%Kn2E3EKDKn3K1075 D1075D97642Kn86
Rond 8, som ÖV mot par 18, Bertil Häggström - Lena Becksén
173 N-1 50 8 36% 145 43.9%KKn107Kn965ED543 E109658K102K862
182 S= -90 14 64% 159 45.2%D10310643D98532 E765DKn510852E10
Rond 9, som ÖV mot par 17, Gun Thuvesson - Eva Engström
192 V+2 170 21 95% 180 48.1%K542K97KDKn1095 D93EKn108482DKn3
203NT Ö+3 690 13 59% 193 48.7%EDED10765EKn4K9 Kn64K2D5ED10873
Rond 10, som NS mot par 16, Lennart Sohlin - Sune Häggbom
211NT V+3 -180 3 14% 196 46.9%DEKn32D9874853 98654K97K106E6
224 S+2 480 6 27% 202 45.9%EDKn5Kn1093K2E62 KD87542EDKn3K7
Rond 11, som NS mot par 15, Margareta Sandberg - Per Sandberg
231NT S+1 120 16 73% 218 47.2%EKKn9KKn10547592 D653K10864DKn107
242 V= -110 9 41% 227 46.9%KKn53106D9EK1064 10862D85E63Kn85
Rond 12, som NS mot par 14, Jeanette Jensen - Ylva Papp
252 V+5 -260 14 64% 241 47.7%543KKn10953Kn83K K9276410765962
263NT S-1 -100 3 14% 244 46.2%ED10431032107K107 5D864ED643ED2